Demontaż deski / kokpitu

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Demontaż deski / kokpitu

Postprzez kwa » 16 maja 2008, o 22:21

Przymierzam się do wymiany nagrzewnicy. Nowa zakupiona leży w domu i czeka na założenie- uznałem że stara już niedomaga bo zaczął znikać płyn chłodniczy, wewnątrz auta czuć smród ciepłego płynu, dolna część przedniej szyby co pewien czas musi być czyszczona bo paruje na tłusto itp... I największy problem i wyzwanie to jak się do tego zabrać. Zacznę napewno od odpięcia węży w komorze silnika, zakorkuję je żeby się z nich nie lało i wezmę się za demontaż deski wewnątrz auta. I tu prośba do Was - przerabiał już ktoś ten temat? Jak ją rozebrać najbezpieczniej, tak aby poszło to w miarę sprawnie i obyło się bez ofiar? Na co uważać, na co zwrócić uwagę? Macie może gdzieś jakiś link do fotoporady? Co przygotować, jakie narzędzia będą mi potrzebne? Co przy okazji takiej naprawy mogę uszkodzić lub co od razu też naprawić/wymienić?
kwa
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 16 maja 2008, o 20:22
Lokalizacja: Lublin

Demontaż deski / kokpitu

 

Postprzez Zico63 » 17 maja 2008, o 00:40

Przede wszystkim jest post Kolegi Sebaa zawierający link do książki o naprawie Golfa, gdzie jest pełen opis czynności. Dział Warsztat - Zrób to sam - post VW Golf-Sam Napraawiam.
Mój TDI, zapraszam w wolnej chwilce, przy: :kawa: moj-golf/vw-golf-1-9-tdi-specjal-zico-s-t12384.html
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez kwa » 17 maja 2008, o 09:15

Zico63 napisał(a):Przede wszystkim jest post Kolegi Sebaa zawierający link do książki o naprawie Golfa, gdzie jest pełen opis czynności. Dział Warsztat - Zrób to sam - post VW Golf-Sam Napraawiam.


Taką książkę posiadam już od dawa (nawet w formie papierowej), ale opis jaki tam się znajduje jest nieco niesatysfakcjonujący. Zadając pytanie tu na forum miałem nadzieję że ktoś przerabiał ten temat własnoręcznie i być może podzieli się takimi uwagami- a takie są o niebo cenniejsze niż lakoniczny opis w książce...
kwa
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 16 maja 2008, o 20:22
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Aro » 17 maja 2008, o 12:14

kwa, polecam prześledzić ten temat :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=26541

na drugiej stronie pod koniec jest mniej więcej opis jak to zrobić.
Avatar użytkownika
Aro
VIP
 
Posty: 1328
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 10:45
Lokalizacja: Gostynin
Rocznik: 2000
Silnik: 2000
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez marko1967 » 19 maja 2008, o 00:25

znalazłem taki temacik bo sam muszę zabrać się za wymiane nagrzewnicy polecam http://www.vwvento.org/porady/nagrzewnica/
Avatar użytkownika
marko1967
Members
 
Posty: 1010
Dołączył(a): 20 sie 2007, o 19:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez kwa » 21 maja 2008, o 22:48

marko1967 napisał(a):znalazłem taki temacik bo sam muszę zabrać się za wymiane nagrzewnicy polecam http://www.vwvento.org/porady/nagrzewnica/


Piękna porada. W piątek zabieram sie za robotę

[ Dodano: 2008-05-23, 21:00 ]
No to wziąłem się za robotę. Zabierałem się do tego jak pies do jeża, ale jednak wystartowałem. Pierwsze wrażenia: robota tak cholernie upierdliwa że szok. Jeśłi miałbym to robić jeszczeraz to pięć razy bym się zastanowił zanim wziąłbym wkrętak do ręki. Póki co udało mi się dzisiaj wszystko rozbebszyć, dobrać się do nagrzwnicy, wymienić ją i zacząłem składać. Niestety zmęczenie, deszcz i ciemo spowodowały że reszta składania została odłożona do jutra...... Jutro opiszę dokładniej co i jak (jeśli to was interesuje ;-) )

[ Dodano: 2008-05-24, 16:05 ]
Zrobiłem :):):):):)
Zrobiłem i działa wszystko jak należy- została mi tylko jedna śrubka plastikowa i złamałem jeden zaczep- w sumie uważam więc że straty są niewielkie.
Nowa nagrzewnica grzeje jak głupia, nie ma smrodu płynu- diagnoza okazała się trafiona bo stara rzeczywiście popuściła troche płynu. Dodatkwo porobiłem gąbkowe rurki na wszystkie kable żeby mi już nic nie stukało.
W sumie jestem zadowolony ale nie chciałbym tego robić już nigdy więcej - masakrystyczna dłubanina.
kwa
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 16 maja 2008, o 20:22
Lokalizacja: Lublin

Postprzez marko1967 » 24 maja 2008, o 22:00

Witam ja też zabrałem się w piątek za wymiane nagrzewnicy powiem tak roboty jest od cholery zaczełem o 9.00 a skończyłem o 18.00 z 15 minutowa przerwa na obiad ale dałem rade choć były chwile zwątpienia i wcale się nie dziwie że mechanik woła :-x za wymiane 200 zł mi została tylko jedna sróbka a to dlatego że ta co miała być wkręcona do plastikowej obudowy przy statyjce dałem gdzie indziej i ta co została miała za duży łeb i nie chciała wejść w otwór co do wymienionej nagrzewnicy wszystko jest OK i jestem zajedwabiśćie zadowolony :-) że mam to za sobą a tak na margineśie najpierw dużo poczytałem na różnych forach o wymianie nagrzewnicy bo bez tego to pewnie bym był dopiero w połowie wymiany bo jest tam kilka ukrytych śrubek a wię warto najpierw poczytać w różnych źródłach za nim za coś człowiek się zabieże bo mogą spotkać niespodzianki :-o pozdrawiam wszystkich ;-)
Avatar użytkownika
marko1967
Members
 
Posty: 1010
Dołączył(a): 20 sie 2007, o 19:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez kwa » 27 maja 2008, o 22:22

Zrobiłem taką fotoporadę krok po kroku (ponad 50 zdjęć i w miarę dokładne opisy do tego). W pdf zajmuje mi to 5,4MB.
Jaśli ktoś jest zainteresowany to na priv proszę podać maila to chętnie prześlę

[ Dodano: 2008-06-09, 23:16 ]
Porada zrobiona i zamieszczona tu: http://mk2.vwgolf.pl/porada65.html
Zapraszam do pobierania.
kwa
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 16 maja 2008, o 20:22
Lokalizacja: Lublin


- - - budowa domów Pruszków



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 6 gości