Centralny zamek

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Centralny zamek

Postprzez dzejson » 23 sty 2014, o 18:35

cześć

mam problem z centralnym zamkiem w Mk3 (fabryczny, pneumatyczny z dołożonym pilotem)
jeszcze przed chwilą wszystko śmigało, pilot zamykał i otwierał wszystko bez problemu, kluczyk w drzwiach kierowcy lub pasażera otwierał/zamykał cały samochód.. otwieranie/zamykanie szyb działało z drzwi kierowcy oraz z pilota..

wyszedłem sobie przesmarować zamki i bębenki preparatem i chyba spierdzieliłem wszystko, bo aktualnie sytuacja wygląda tak:

-kluczem w drzwiach kierowcy da się zamknąć/otworzyć tylko drzwi kierowcy, gdy zamek jest otwarty to można je otworzyć klamką zewnętrzną oraz wewnętrzną

-kluczem w drzwiach pasażera nie da się zrobić nic poza otwarciem ich (jeżeli na przykład wcisnę rygiel od środka), jak przekręcam kluczyk żeby zamknąć zamek to nie ma reakcji, rygiel się nie rusza, nie da się również otworzyć samochodu ze środka, klamka zewnętrzna natomiast działa bez zarzutu

-pilot też jakby padł.. jedynie po wciśnięciu przycisku otwierania drzwi słychać że pompka dostaje jakiś sygnał, zamykanie nie działa

bezpiecznika nie sprawdzałem ale wydaje mi się że gdyby wina leżała po jego stronie to pompka by nie reagowała na nic i drzwi pasażera dałoby się otworzyć z kabiny, chyba że jest taka możliwość że z powodu mrozu ta klamka nie działa?..

jakieś pomysły?
może ktoś już się w to bawił?

z góry dzięki za chęć pomocy.
pozdrawiam
dzejson
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 26 wrz 2008, o 22:00
Lokalizacja: SZY / SB

Centralny zamek

 

Postprzez lucass1986-mk3 » 23 sty 2014, o 21:18

Witam a sprawdzałeś w przelotkach drzwi czy wężyk sie nie rozpiął ?
jak tak miałem i objawy były podobne :kwasny:
a pompka sie wyłącza normalnie ?czy pompuje długo
lucass1986-mk3
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 sie 2012, o 12:25
Lokalizacja: sosnowiec

Postprzez dzejson » 23 sty 2014, o 22:35

byłem przed chwilą przy aucie bo wcześniej odpiąłem klemę i sytuacja wygląda tak:

-bezpiecznik jest ok

-klucz w drzwiach kierowcy - uruchamia centralny, pompka otwiera wszystkie drzwi, jeżeli przekręcę kluczyk żeby zamknąć drzwi to pompka się nie uruchamia i zamykają się tylko drzwi kierowcy, klamki wewnętrzna i zewnętrzna działają

-klucz w drzwiach pasażera - otwiera tylko drzwi pasażera, nie uruchamia pompki, jeżeli przekręcę kluczyk żeby zamknąć drzwi to nie mam oporu, pompka nie startuje i żadne drzwi się nie ryglują, nawet te w których jest kluczyk, klamki wewnętrzna i zewnętrzna działają

-pilot - działa otwieranie wszystkich drzwi, zamknąć się nie da, pompka się nie uruchamia.


z tym wężykiem to wątpię bo to było tak:
jak "rozprowadzałem" smar w bębenku przekręcając szybko kluczyk w drzwiach pasażera lewo i w prawo.. działało, działało, pompka się uruchamiała i zamykała i otwierała wszystkie drzwi ale za którymś razem przestało, w tym samym momencie zniknął też opór przy przekręcaniu kluczyka do pozycji zamkniętej..

do tej pory pompka przy otwieraniu / zamykaniu drzwi pracowała 1-2 sekundy

jeszcze pytanie: czy jak pompka jest spalona to nie działa wcale czy może się spalić np. tylko zamykanie?
dzejson
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 26 wrz 2008, o 22:00
Lokalizacja: SZY / SB

Postprzez pablomed » 31 sty 2014, o 12:39

Uszkodzenie pomki jest możliwe: wyjaśnisz albo podopinając jakąś wzięta od kolegi na pożyczkę, albo sprawdzając napięcie w kablu szarym (zamykającym) w wiązce pompki: ma mieć plus 12V w chwili kiedy kluczyk w zamku drzwi lewych będzie przekręcony na zamknięcie.
Plus będzie a pomka nie gada - to pompka do wymiany. Plusa brak - szukasz uszkodzenia na mikrowłącznikach w zamkach albo ich kablach w przelotce do drzwi - kolory doszukasz na forum.
W zamku po prawej masz uszkodzenie mechaniczne, trzeba wyjąc klamkę obejrzeć co sie porobiło, wiosełko zamka złamało czy coś - opisy na forum
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości