Zardzewiała rura od wydechu. Czy da sie naprawic,iczy warto?

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Zardzewiała rura od wydechu. Czy da sie naprawic,iczy warto?

Postprzez Deeuss » 28 maja 2013, o 17:45

Na wstepie chciałbym sie przywitac :)
O autach nie wiem absolutnie nic, to moj pierwszy samochod. golf 95r. 2.0 (podobno gti ale nie wiem jak to sprawdzic ^^).

Posiadam tłumik remus taki sam jak na tym zdjęciu

Obrazek

Ostatnio jak wróciłem z miasta zauwazylem, ze wydech wisi nieprawidlowo, okazalo się że ten kwałek rury od wydechu (zaznaczone na foto) jest tak zardzewiały, że odpadł od spawu.
Mechanik powiedział, że spawać już nie warto, bo i tak pęknie za jakiś czas i zaproponował nowy tłumik z wydechem. Ale sie uparłem, ze chce taki sam wydech jak ten co mam, bo na prawde robi wrażenie, a golfa mam zamiar upiększać jeszcze w bliskiej przyszlosci. Odpowiedzial, ze te wydechu kosztują tyle co samochod. Chwile zwatpilem, powiedzialem, zeby narazie zespawal, a ja pomysle co dalej.
Sprawdzilem na allegro i rzeczywiscie, kwoty 800-1000zl.
Wróciłem po auto do warsztatu i zapytałem, czy nie można jakoś tej rurki wyciać przy sciance wydechu i przyspawac nowej, coś nie na ręke mu to było, bo zaczął marudzić, ze bedzie kosztować, ze nie ma takich rurek itd.

Prosze o Wasza rade, czy da sie to zrobić, czy wydech juz na smietnik.
Deeuss
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 22 maja 2013, o 01:38
Lokalizacja: lubuskie

Zardzewiała rura od wydechu. Czy da sie naprawic,iczy warto?

 

Postprzez Paweu » 28 maja 2013, o 18:05

Deeuss napisał(a):Wróciłem po auto do warsztatu i zapytałem, czy nie można jakoś tej rurki wyciać przy sciance wydechu i przyspawac nowej, coś nie na ręke mu to było, bo zaczął marudzić, ze bedzie kosztować, ze nie ma takich rurek itd.


Deeuss napisał(a):Prosze o Wasza rade, czy da sie to zrobić, czy wydech juz na smietnik.


Da się. Tylko 'mechanikowi' się nie chce 'rzeźbić w g***ie' i wolałby skasować za montaż nowego wydechu niż zdemontować ten , wyspawać jak trzeba i wziąć parę zł za to ;-)

Było lepiej jechać do tłumikarza.. ;-)
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Deeuss » 28 maja 2013, o 18:17

tak na oko duzo roboty nie ma, wyciąć rure, wyszlifować przyspawać kawalek nowej. hm.. trzeba mu zaproponować troche wiecej $ to moze zrobi, bo nie wiem czy gdzies w okolicy tłumikarza znajde.
ale dzieki za odpowiedz ; )
Deeuss
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 22 maja 2013, o 01:38
Lokalizacja: lubuskie


- - - www.riders.com.pl/przesylki-miejskie



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości