Wydech stuka o tylną belke po zglebowaniu - pomocy

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Wydech stuka o tylną belke po zglebowaniu - pomocy

Postprzez Michael_Angelo » 29 lut 2012, o 20:03

Witam, mam na imię Michał i jest to mój pierwszy temat na tym forum, w którym chciałbym prosić was o radę.

Otóż, posiadam Golfa MK3 Cabrio, jakiś czas temu go obniżyłem i walił mi strasznie tłumik o tylną belkę, trochę to 'podreperowałem' a mianowicie delikatnie wyszlifowałem rowek w tylnej belce oraz lekko go podgiąłem deską opuszczając na podnośniku ale na długo mi to nie posłużyło. Jak jeździłem sam bądź w dwie osoby wszystko było ok do czasu kiedy nie zabrałem trzech osób ( co dopiero pomyśleć o czwartej ), wydech jak się okazało strasznie barabanił...
Rozmawiałem z kilkoma osobami to mieli ten sam problem, niektórym poszło gładko i sprawnie lekko podgięli i śmiało latali na glebie inni natomiast nie zabierali więcej jak kierowca + 1 pasażer....
Możecie mi w jakikolwiek sposób pomóc jak moge temu zaradzić ?
Z góry dziękuję za zainteresowaniem tematu oraz odpowiedzi
Pozdrawiam
Michael_Angelo ! ! !
Avatar użytkownika
Michael_Angelo
Badacz tematu
 
Posty: 162
Dołączył(a): 29 lut 2012, o 19:54
Lokalizacja: Barwice

Wydech stuka o tylną belke po zglebowaniu - pomocy

 

Postprzez Lobus » 29 lut 2012, o 20:17

Przerabiałem to, też mechanik mi trochę podgiął rury tłumika i było lepiej, ale ja nigdy nie jeżdżę więcej jak w 2 osoby;p
Ewentualnie podnieś tył ten cm powinno pomóc, możesz jeszcze spróbować dać poliuretanowe wieszaki środkowego tłumika może pomogą.
Lobus
Ekspert
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 7 paź 2010, o 10:55
Lokalizacja: Wrocław/Bogatynia

Postprzez Michael_Angelo » 29 lut 2012, o 21:09

uuuu to lipton.... a jakby wymontować wydech po czym nagrzać rurę i ją dogiąć ?
Avatar użytkownika
Michael_Angelo
Badacz tematu
 
Posty: 162
Dołączył(a): 29 lut 2012, o 19:54
Lokalizacja: Barwice

Postprzez strzeliniasty » 1 mar 2012, o 08:23

Michael_Angelo, w sprezyny wkrec gumy usztywniajace :D autko nie bedzie schodzilo nizej bo sprezyna oprze sie na tych gumach nawet jak zaladujesz 4 osoby do autka :)
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez Michael_Angelo » 1 mar 2012, o 21:25

strzeliniasty, chodzi Ci o odboje ? nie będzie wtedy amorek po 'dupie' dostawał ?

a jakby dorobić dodatkowy wieszak? dwa pręty w kształcie litery U, jeden przyspawany do wydechu natomiast drugi gdzieś do auta na co przyszła by oryginalna guma wieszaka?

Nie wiem czy zdałoby to egzamin ale pisze co przyjdzie mi na myśl :-D
Avatar użytkownika
Michael_Angelo
Badacz tematu
 
Posty: 162
Dołączył(a): 29 lut 2012, o 19:54
Lokalizacja: Barwice

Postprzez strzeliniasty » 2 mar 2012, o 08:46

Michael_Angelo napisał(a):chodzi Ci o odboje
nie o odboje tylko o takie cos http://allegro.pl/gumy-usztywniajace-sp ... 99264.html

mialem to w poprzednim golfie i do obecnego tez zakladam pod naciskiem czy podczas jazdy sprezyna sie nie ugina bo opiera sie na tych gumach
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez BartheZz_3 » 2 mar 2012, o 10:15

strzeliniasty normalnie sie na Ciebie obraze ;-)
w temacie pisalem ze mam problem z obcierka nadkoli :-P a tak czytam opis tych gum i to praktycznie jest cos a'la odboje tylko ze na sprezyny...
Tak ja to rozumiem :-P
I mi to tez pomoze z tego co czytam ;-)
Bym Ci sypnal punkta ale nie moj temat :kwasny:
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez strzeliniasty » 2 mar 2012, o 10:22

BartheZz_3, haha ja o gumach nie raz pisalem :D ale ciesze sie ze pomoglem :D
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez witboy » 2 mar 2012, o 16:06

ja dzisiaj tez regulowalem lekko tlumik ale przy ori wydechu jaki ja mam pomogla lekka zmiana pochylenia opaski co sciska obydwa tlumiki bo w tamtym miejscu sie laczyl i byl skierowany ku dolowi bo byl pewnie dostep taki itd a teraz po obnizeniu kaczanga wyszla, ale co sprawdzalem przy okazji to ruch tlumika na wieszakach i jest on naprawde minimalny ale mam wszedzie nowe gumy i teraz mimo iz mam ok 1 cm moze mniej do belki to nic nie obciera ani nie rezonuje, jest lux a zmienilem tylko pochylenie opaski by sroby byly skierowane ku gorze
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Michael_Angelo » 2 mar 2012, o 18:45

właśnie mam zamiar dać 1 nową gumę wieszaka ( stara sie rozjechała ) i przekręcić opaske ewentualnie zaspawać by się nie przekręcał


strzeliniasty, witboy - po pkt. pomógł
Avatar użytkownika
Michael_Angelo
Badacz tematu
 
Posty: 162
Dołączył(a): 29 lut 2012, o 19:54
Lokalizacja: Barwice

Postprzez witboy » 2 mar 2012, o 20:16

ja mam nowe jakies inne moze tlumikarz dawal nowe gumy tlumika jak montowalem ten od tdi dal na jakas paste koncowy i skrecil ale nie przewidzial tego ze zawiecha bedzie tak nisko ze az wydechem bede ocieral o belke, u mnie doslownie o 2 cm przekrecilem ku gorze opaske dokrecilem wszystko i jest no mniej jak 1 cm ale gumy mam nowki i sprawdzalem jak wydech sie telepie to ruch jest znikomy jest rezonacja ale nie buja sie nigdzie, ale dodam ze mam wszystkie gumy w super stanie tak jak i wszystkie mocowania sa ok przy seryjnym wydechu oczywiscie, bo czasem tlumikarze magicy robia rzezbe i wtedy mamy klopsa
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Michael_Angelo » 2 mar 2012, o 20:47

mówisz opaske ku górze? będę próbował na dniach to zrobić i może smarkne lekko spawem aby mieć pewność, że się nie przekręci.
Dzięki za odpowiedzi
Avatar użytkownika
Michael_Angelo
Badacz tematu
 
Posty: 162
Dołączył(a): 29 lut 2012, o 19:54
Lokalizacja: Barwice

Następna strona

- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości