Wydech a moc

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Wydech a moc

Postprzez michaelCFC » 12 mar 2011, o 14:16

Witam!
Mam pytanie do Was odnośnie układu wydechowego. Słyszałem, że zmiana układu wydechowego może dać samochodowi większą moc... Czy to prawda? Ktoś już robił coś takiego? Ile takie coś kosztuje?

Z góry dzieki za pomoc!! :-D
michaelCFC
Avatar użytkownika
michaelCFC
Czytacz
 
Posty: 102
Dołączył(a): 22 lut 2011, o 20:22
Lokalizacja: Gdańsk/Poland

Wydech a moc

 

Re: Wydech a moc

Postprzez killah » 12 mar 2011, o 17:19

michaelCFC napisał(a):Witam!
Mam pytanie do Was odnośnie układu wydechowego. Słyszałem, że zmiana układu wydechowego może dać samochodowi większą moc... Czy to prawda? Ktoś już robił coś takiego? Ile takie coś kosztuje?

Z góry dzieki za pomoc!! :-D


nie ma takiej możliwości. zmianę owszem poczujesz ale będzie to tylko przywrócenie oryginalnej drożności. Przez lata katalizator się zasyfia i przez to blokuje wylot spalin i żwawość silnika spada.

tak wiec po części masz rację ale mocy nigdy nie zwiększysz.
killah
 

Postprzez michaelCFC » 12 mar 2011, o 17:21

Ok, dzięki Killah! ;)
michaelCFC
Avatar użytkownika
michaelCFC
Czytacz
 
Posty: 102
Dołączył(a): 22 lut 2011, o 20:22
Lokalizacja: Gdańsk/Poland

Postprzez PabloSBT » 12 mar 2011, o 17:31

w silniku 1.6 mocy nie zwiększysz jak wymienisz wydech w silnikach 2.0 albo w silnikach z turbo zmiana wydechu na sportowy + zmiana układu dolotowego może dać kilka koni więcej
u mnie zapadł się katalizator i zasyfił mi wydech po zmianie całego wydechu lepiej się samochód wkręca na obroty :) ale co do mocy to tylko tyle co fabryka dała może być
PabloSBT
Members
 
Posty: 955
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:06
Lokalizacja: TKI | Kielce

Postprzez vwolf » 12 mar 2011, o 20:00

z 1.6 mozesz spokojnie wykrecic ze 100koni tylko pytanie czy chcesz wydawac miliony na zmiane na tym silniku. Zmieniajac wydech zwiekszysz sobie spalanie. Mozesz wydlubac kata wstawiajac w srodek rurke zwykla. Nie inwestuj w strumienice, tania strumienica moze spowodowac nawet zapchanie wydechu.
NISKO SZEROKO TWARDO czyli GERMAN STYLE
Avatar użytkownika
vwolf
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 9 cze 2009, o 11:38
Lokalizacja: Krasnystaw, Zamość
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez michaelCFC » 13 mar 2011, o 15:06

vwolf napisał(a):z 1.6 mozesz spokojnie wykrecic ze 100koni tylko pytanie czy chcesz wydawac miliony na zmiane na tym silniku. Zmieniajac wydech zwiekszysz sobie spalanie. Mozesz wydlubac kata wstawiajac w srodek rurke zwykla. Nie inwestuj w strumienice, tania strumienica moze spowodowac nawet zapchanie wydechu.


No właśnie o to chodzi, że nie chce wydawać milionów :P Chciałem zrobić coś jak najmniejszym kosztem, ale skoro to tyle kosztuje i jest dość skomplikowane to raczej dam sobie z tym spokój.
Dzięki chłopaki za pomoc!!
michaelCFC
Avatar użytkownika
michaelCFC
Czytacz
 
Posty: 102
Dołączył(a): 22 lut 2011, o 20:22
Lokalizacja: Gdańsk/Poland


- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość