VR6...TD?

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

VR6...TD?

Postprzez Pascal » 18 paź 2009, o 15:36

Dziś przejechałem się nowym nabytkiem mojego kolegi VR6... :cry: I w związku z tym moje pytanie...Czy jest możliwe w TD uzyskanie efektu strzelania z rury przy gwałtownym spadku obrotów?? Montaż wydechu od VR6 czy inny sposób?Jakieś propozycje?
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

VR6...TD?

 

Postprzez marcinkoz2910 » 18 paź 2009, o 15:42

Diesel nie ma takich właściwości wybuchowych jak benzyna
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Pascal » 18 paź 2009, o 15:44

marcinkoz2910 napisał(a):Diesel nie ma takich właściwości wybuchowych jak benzyna


Ok a wytłumaczy mi kolega na jakiej zasadzie to działa?
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez marcinkoz2910 » 18 paź 2009, o 15:50

najlepsze właściwości wybuchowe są gdy silnik jest wyposażony w gaźnik

silniki na wtrysku też mają takie właściwości wystrzałowe z rury wydechowej

jak to sie dokładnie odbywa to nie wiem bo nie jestem mechanikiem ale poczekaj ktoś bedzie wiedział :-) a jak nie to google.pl ono rozwiązuje 80% problemów pozostałe 20% rozwiązuje podobno alkohol
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Pascal » 18 paź 2009, o 15:54

marcinkoz2910 napisał(a):poczekaj ktoś bedzie wiedział :-) a jak nie to google.pl ono rozwiązuje 80% problemów


;-) poczekam.

marcinkoz2910 napisał(a):20% rozwiązuje podobno alkohol


To dopiero wieczorkiem ;-) :lol:

Dziękuje Marcin!Zawsze to coś już wiem :-D
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez Snejk18 » 18 paź 2009, o 16:09

Z tego Co się orientuję, to wszystko rozbija się o zasady działania diesla i benzyniaka. W benzyniaku spalana jest benzyna, która dużo łatwiej się zapala (ma chyba niższą temperaturę spalania). W momencie puszczenia gazu część niedopalonej benzyny jest wyrzucana do układu wydechowego, kiedy jest jej wystarczająco dużo następuje, jak to się fachowo nazywa, wybuch poza komorą spalania (spowodowany temperaturą samego układu wydechowego, albo temperaturą spalin). I mniej więcej w ten sposób powstaje ten efekt w benzynie. W przypadku diesla, ropa, a dokładniej powietrze w cylindrze musi osiągnąć bardzo wysoką temperaturę (skutek dużego sprężenia) aby nastąpił zapłon (ropa jest wtryskiwana dopiero po osiągnięciu przez powietrze odpowiedniej temperatury). W momencie otwarcia zaworów spora część ciśnienia jest rozprężana przez układ i powietrze nie ma już takiej temperatury jak w cylindrze i tym ropa która się nie dopaliła nie ma się od czego zapalić (chociaż słyszałem o przypadkach zapłonu poza komorą w dieslach, ale w sportowych, bardzo wyżyłowanych egzemplarzach i też bardzo rzadko). Tak ja to rozumiem, ale może jakiś specjalista się wypowie i mnie z błędu wyprowadzi :p.
Avatar użytkownika
Snejk18
Fanatyk
 
Posty: 1105
Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 22:19
Lokalizacja: Nasielsk

Postprzez Tomuś » 18 paź 2009, o 16:15

Efekt strzelania z rury można uzyskać tylko jeśli jest ustawiona bardzo wysoka mieszanka paliwowo-powietrzna te strzały to spalanie się resztek paliwa w układzie wydechowym ,to objaw typowy tylko dla silników z zapłonem iskriwym.
Avatar użytkownika
Tomuś
Badacz tematu
 
Posty: 207
Dołączył(a): 31 sie 2008, o 16:38
Lokalizacja: Jastrzębia

Postprzez strzeliniasty » 18 paź 2009, o 16:37

Tomuś napisał(a):objaw typowy tylko dla silników z zapłonem iskriwym


dokladnie w benzyniaku za strzaly odpowiedzialna jest rowniez iskra ze swiec natomiast w dieslu spalanie mieszanki powoduje wysoka temperatura ktora uzyskuje sie z bardzo wysokiego cisnienia jakie powstaje gdyz tlok idzie do gornego polozenia
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez Pascal » 19 paź 2009, o 19:08

Dzięki wszystkim za odpowiedź temat do zamknięcia ;-)
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE


- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości