Urwał , pękł mi tłumik po środku

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Urwał , pękł mi tłumik po środku

Postprzez walter5 » 29 lip 2013, o 16:49

Witam wczoraj jadąc z nad wody nagle z pod nadwozia zaczoł wydobywać mi się głośny huk jak wrc albo gorzej zatrzymałem patrze a tu takie coś :shock:

Obrazek

Obrazek


Jak myślicie jak bym to obejmę odciął wyszlifował trochę ten kawałek po prawej i założył takie coś + pasta montażowa to da rade ?? NA spawanie mi się wydaje niema co z tego co widać ten kawałek już był chyba spawany a zaś terminy mają na 3-4 dni a ja potrzebuje auta na już ?? Dziękuje wszystkim za opinie.Obrazek
walter5
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 11 kwi 2013, o 16:18
Lokalizacja: M-ce

Urwał , pękł mi tłumik po środku

 

Postprzez chomik » 29 lip 2013, o 16:54

cos da rade ulepic ....ale czy warto ?
Avatar użytkownika
chomik
Fanatyk
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 01:26
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez walter5 » 29 lip 2013, o 16:56

a co byś proponował

[ Dodano: 2013-07-29, 15:58 ]
tak do końca nie wiem ale czy ten kawałek od prawej z tym spawem na dole poprostu się ułamał z tej obejmy po lewej ?? nie znam się na tym za bardzo pierwsze auto i teraz nie wiem
walter5
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 11 kwi 2013, o 16:18
Lokalizacja: M-ce

Postprzez chomik » 29 lip 2013, o 17:24

widac ze jakas rzeźba była ... z fotek widac ze trzeba kupic nowy środkowy tłumik .
Avatar użytkownika
chomik
Fanatyk
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 01:26
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Paweu » 29 lip 2013, o 17:34

chomik napisał(a):widac ze jakas rzeźba była ... z fotek widac ze trzeba kupic nowy środkowy tłumik .


Na odczepnego można odciąć to co było spawane(?) , usunąć te cybanty i połączyć obie te rury za pomocą tego co przedstawiono na foto powyżej czyli Obrazek no i pasta lub cement do wydechów...

Dobrze dokręcić i powinno wytrzymać jakiś czas.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez walter5 » 29 lip 2013, o 18:11

no na jakiś czas bym musiał takie coś zmontować w póżniejszym czasie wymienie ten środkowy ogólnie ten środkowy tłymik żle nie wygląda widać jak by był w miare nowy po kolorze jakiś pordzewiały nie jest ani nic, ok jutro kupia takie coś pasta i zobaczymy dzięki za porady.

[ Dodano: 2013-08-01, 20:31 ]
mam jeszcze pytanko w tej sprawie założyłem jest spoko tylko myślę żeby się zabezpieczyć i zespawać to z wydechem jak myślicie jak pojade do tłumikarza to nie wyśmieje mnie i spokojnie mi to zespawa czy nie da rady ?? A druga sprawa czy na przeglądzie diagnosta mógł by się do tego przyczepić ??
walter5
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 11 kwi 2013, o 16:18
Lokalizacja: M-ce

Postprzez Paweu » 2 sie 2013, o 12:30

walter5 napisał(a):mam jeszcze pytanko w tej sprawie założyłem jest spoko tylko myślę żeby się zabezpieczyć i zespawać to z wydechem


Tylko po co chcesz to spawać ? W późniejszym czasie przy wymianie tłumika będzie problem i będzie trzeba ciąć rurę od strony kata by to wyciągnąc... potem znowu spawanie... Bez sensu moim zdaniem.

walter5 napisał(a):jak pojade do tłumikarza to nie wyśmieje mnie i spokojnie mi to zespawa czy nie da rady


A dlaczego miałby Cię wyśmiać? Bo nie łapie przekazu... Chcesz zespawać, płacisz... I tyle... jego ew przemyślenia i obiekcje mniej w głębokim poważaniu. Ale jeśli jest dobrze skręcone to ja bym tego nie spawał.


walter5 napisał(a):A druga sprawa czy na przeglądzie diagnosta mógł by się do tego przyczepić


Niby do czego? Katalizator masz... tłumiki masz... rura szczelna... No ale nie znam stanu technicznego reszty podzespołów twojego pojazdu więc nie wiem czy się do niczego nie doczepi... Do tłumika i sposobu jego montażu nie powinien.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez walter5 » 3 sie 2013, o 18:54

ok dzięki za info. Zostawie to jak jest jeżdze trzeci dzień 180km przejechane i spokoój. A o przegląd to chodziło mi właśnie o montaż tego hehe reszta spoko ;-) jeszce raz dzięki.
walter5
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 11 kwi 2013, o 16:18
Lokalizacja: M-ce


- - - Projekty graficzne tanio, szybko i profesjonalnie. Projektowanie logo Wrocław i okolice.



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości