układ wydechowy

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

układ wydechowy

Postprzez Jackal » 12 maja 2008, o 10:41

Drodzy forumowicze:) otóż w moim golfie 1.9 tdi zauważyłem,że biorąc reką za tylny tłumik srasznie sie on odchla na boki nawet o 3-4 cm. a z tylnym tłumikiem chodzi sie cała reszta układu wydechowego.Co wziązku z tym....wydaje mi się, że tak nie powinno być i od układu wydechowego przechodzą wibracje na kierownicę i całe nadwozie...chyba ,że się myle i w tdi układ wydechowy tak chodzi na boki. Dla porównania sprawdziłęm jak to jest w gofie w benzynce i okazuje się, że tam układ wydechowy jest sztywny.Sprawdziłem wszystkie mocowania i jest ok...czyżby gumy sie wyrobiły na wieszakach?
Jackal
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 20 sty 2008, o 13:12
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

układ wydechowy

 

Postprzez piwko*! » 18 maja 2008, o 23:09

kolego należy jechac gdzieś na kanał i zobaczyć mocowanie tłumików czy sa wszystkie gumy mocujące

pozdrawiam
piwko*!
Czytacz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 11 lis 2007, o 22:41
Lokalizacja: wlkp

Postprzez farser » 4 cze 2008, o 15:08

A u mnie znowu dziwnie parpoce tlumik na niskich obrotach ale wszystkie mocowania sa spoko przed samym wydechem jest taka komra w ktorej prawdopodobnie zebrala sie rdza i to od tego ;/ mam zamiar odkrecic tlumik moze jakos to wysypie ale pewnie bez ciecia sie nie obejdzie a spawany tlumik to juz hujnia;/ chyba ze moze macie jakis pomysl bo szkoda mi go ciac i spawac nie jest nigdzie przepalony...
Na koniec zmiany, zimnej piany, mlodego ciala i zeby sie stara nie dowiedziala. 73
Avatar użytkownika
farser
Czytacz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 11 sty 2008, o 20:03
Lokalizacja: mlawa

Postprzez Mazz » 4 cze 2008, o 16:29

Miałem podobny problem zobaczyłem pod spód auta i ... wszystkie gumy do wymiany opaska środkowego tłumika przegniła i trzeba było all wymieniać koszt 20 zł
Avatar użytkownika
Mazz
VIP
 
Posty: 398
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 20:36
Lokalizacja: Medyka

Postprzez farser » 4 cze 2008, o 16:42

U mnie opaska tez przegnila ale jeszcze szczelny w tym mniejscu^^
Na koniec zmiany, zimnej piany, mlodego ciala i zeby sie stara nie dowiedziala. 73
Avatar użytkownika
farser
Czytacz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 11 sty 2008, o 20:03
Lokalizacja: mlawa

Postprzez mike102 » 23 cze 2008, o 15:23

Witam. Podlacze sie pod temat.
Mialem dzis przykry wydatek na nowy tlumik koncowy (oderwal sie od rury) i ta komore przed nim. :zdegustowany:
Nowy tlumik ma jedna rure wylotowa - jak tak na oko patrzec to raczej bedzie miala sume obu srednic starych dwoch - no i nie jest skierowana w dol.
Pytanie - czy to w niczym nie bedzie przeszkadzalo?

ps. moj silnik to tdi
Avatar użytkownika
mike102
Badacz tematu
 
Posty: 284
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 16:40
Lokalizacja: WR

Re: układ wydechowy

Postprzez SotoM » 23 cze 2008, o 22:26

Jackal napisał(a):Drodzy forumowicze:) otóż w moim golfie 1.9 tdi zauważyłem,że biorąc reką za tylny tłumik srasznie sie on odchla na boki nawet o 3-4 cm. a z tylnym tłumikiem chodzi sie cała reszta układu wydechowego.Co wziązku z tym....wydaje mi się, że tak nie powinno być i od układu wydechowego przechodzą wibracje na kierownicę i całe nadwozie...chyba ,że się myle i w tdi układ wydechowy tak chodzi na boki. Dla porównania sprawdziłęm jak to jest w gofie w benzynce i okazuje się, że tam układ wydechowy jest sztywny.Sprawdziłem wszystkie mocowania i jest ok...czyżby gumy sie wyrobiły na wieszakach?

powymieniaj sobie same wieszaki gumowe troszke go to usztywni. a to ze idą wibracje na kierownice to standard w dieslu. to nie benzyna która łagodnie pracuje. z tym nie szukaj dziury w całym bo to bez sensu...

[ Dodano: 2008-06-23, 22:30 ]
mike102 napisał(a):Witam. Podlacze sie pod temat.
Mialem dzis przykry wydatek na nowy tlumik koncowy (oderwal sie od rury) i ta komore przed nim. :zdegustowany:
Nowy tlumik ma jedna rure wylotowa - jak tak na oko patrzec to raczej bedzie miala sume obu srednic starych dwoch - no i nie jest skierowana w dol.
Pytanie - czy to w niczym nie bedzie przeszkadzalo?

ps. moj silnik to tdi

klego to oni sprzedali ci chyba wydech nie wiem do czego każdy zamiennik ma podwie rury końcowe skierowane w dół. a rura tylna tłumika jest skierowana do góry i tłumiki sie łączą centralnie nad belka tylną zawieszenia.
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez mike102 » 23 cze 2008, o 23:04

no wiem jak sie to laczy bo widzialem na kanale...
wiesz, facet powiedzial ze to w niczym nie przeszkadza i chcialem was sie zapytac czy z czyms takim sie spotkaliscie
Avatar użytkownika
mike102
Badacz tematu
 
Posty: 284
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 16:40
Lokalizacja: WR

Postprzez Zico63 » 24 cze 2008, o 16:11

Obowiązkowo DWIE rurki i w dół, to co masz może pójdzie ale jak Kolega SotoM napisał, na pewno nie jest przewidziane do TDI-ka!!!
Poza tym,dwururka to przecież wyznacznik tego co mamy pod maską a jest się czym pochwalić!
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.


- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości