układ wydechowy

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

układ wydechowy

Postprzez szira07 » 23 lis 2009, o 14:22

witam mam golfa 1,9 TDI problem polega na tym ze dzwoni jak by odezał o blache słychac jakies dzwonienie czasem jest mocne czyli udeza o oslone a czasem takie delikatne i wibruje co moze byc przyczyna ??? gdzie szukac pomocy ??? jak byłem w lodzi u mechanika to nic nie widzial jak odpalil;em silnik i ruszylem to zaczoł dzwonic znalazł cos do pospawania i było ok mineło 6 miesiecy i znowu cos nie tak ???? pojade znowu do tego fachowca i nic mi nie pomoze :) jak ktos miał podobny problem to poosze o pomoc tez czasami nic nie slychac a czasami jak dodaje gazu to cos delikatnie wibruje
szira07
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 3 lis 2007, o 18:58
Lokalizacja: ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI

układ wydechowy

 

Postprzez pablomed » 23 lis 2009, o 22:15

pewnie tłumik sie o cos obija a na odległość nikt nie powie o co. Więc sprawdź dwa miejsca z kanału: miejsce gdzie tłumik przechodzi między belką skrętną a podłogą, oraz miejsce gdzie przechodzi nad maglownicą. Jeśli uderza o belke trzeba mu nowych wieszaków lub poprawki w zmontowaniu poszególnycy części względem siebie. Jesli o maglownicę to to samo, a spotkałem się tez z tym że tłukł sie maglownice z powodu skorodowania blachy do której mocowana jest poduszka silnika i silnik opadł w dół.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez szira07 » 23 lis 2009, o 23:53

ok dzieki za pomoc a co sadzisz o zdjeciu calego układu wydechowego i przeczyszczenia go ?? czy jest sens czy w czyms to pomoze ? widzialem ze raczej po miedzy katalizatorem i wszedzie sa spawy ?
szira07
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 3 lis 2007, o 18:58
Lokalizacja: ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI

Postprzez Procent » 24 lis 2009, o 21:24

Ori tłumik taki jak z fabryki z tego co pamiętam nie ma spawów. Czyszczenie nic nie da. Zbędna papranina
Weźmiesz mnie na prostej?? A ja Cię zniszczę na zakręcie!!

Mój Goferek
Avatar użytkownika
Procent
Members
 
Posty: 1771
Dołączył(a): 1 lut 2009, o 19:06
Lokalizacja: (TLW) Włoszczowa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez rafik » 27 lis 2009, o 00:22

Hejka....Na wiosne miałem identyko problem zdeka drażniący.Walczyłem z tym parę tygodni i wykapowałem przyczynę dzwonienia...To był głupi kamyk który wpadł pomiędzy osłonę katalizatora a katalizator . Musiałem odciąć tą osłone aby wydostać gnoja i ponownie ją przyspawać .Teraz cisza...ani dryndnięcia..pozdro :ok:
rafik
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 22 mar 2007, o 00:34
Lokalizacja: szubin


- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości