Tłumik uderza o podłoge golf 3 1.4

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Tłumik uderza o podłoge golf 3 1.4

Postprzez Jacussi » 9 gru 2011, o 14:29

Witam, jestem posiadaczem golfa 1.4 benzynka, przy ruszaniu coś puka w podłoge :) odkryłem, że jest to tłumik, zawsze kiedy dynamiczniej ruszam on wali w podłoge :) walcze z tym już dość sporo czasu, przykręcałem na wszystkie sposoby ten tłumik (mowa o środkowym), kilka razy już ukręcilęm zaciski i musiałem kupić nowe, niestety ten tłumik i tak wali o tą podłoge. Do tego na zaciskach jakimś cudem uciekają spaliny, widać ponieważ jest okopcone, dodam jeszcze, że autko chodzi trochę inaczej ponieważ dźwięk wychodzi od dołu samochodu, właśnie tam gdzie jest tłumik środkowy. macie jakiś pomysł jak to zrobić? słyszałem, że są jakieś pasty cementowe którymi smaruje się tłumik w miejscu gdzie przychodzi zacisk. Podkreśle jeszcze że łaczenie tłumika końcowego ze środkowym jest dorabiane, nie oryginalne (Rura wycięta + mocno zacisnięta )
Jacussi
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 9 gru 2011, o 14:20
Lokalizacja: Nowogard

Tłumik uderza o podłoge golf 3 1.4

 

Postprzez pablomed » 12 gru 2011, o 00:21

Nie masz co kombinować, niskie ceny zamienników tłumików np polmostrów nie uzasadniają takich kombinacji. Przy zakładaniu musisz użyć nowych zacisków, wymienić wieszaki które sa zniszczone i bardzo ważne - poszczególne elementy tłumika muszą być odpowiednio ustawione względem siebie. Czyli skladasz, nie skręcasz na fest tylko sprawdzasz czy nigdzie nic nie uderza, czy wylot jest na środku gniazda w zderzaku, skręcasz i będzie ok.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości