[Porada] Tłumik uderza o belkę

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

[Porada] Tłumik uderza o belkę

Postprzez trojeczkaGT » 26 mar 2012, o 12:37

Witam to moja pierwsza porada także sorka za niedociągnięcia. ;p

Widze mase osob ktore maja problem z wibracjami ukladu wydechowego-uderzanie tlumika o belke z tylu auta, czesto tak sie dzialo po wymianie tlumika badz "od nowosci". Problem i zarazem sposob naprawy jest prosty.

jak wiadomo uklad wydechowy w golfach jest laczony metoda rura w rure i tu tkwi problem, gdyz przy wymianie tlumika na nowy badz uzywany po zlozeniu wszystkiego nagle slyszymy przy przyspieszaniu wibracje badz uderzanie jak chodzi tylna belka zawieszenia. Ja mialem wlasnie takie cuda, myslalem ze to zle wykonany nowy zamiennik tlumika koncowego i nie mialem juz pomyslow ale udalo sie.

sposob :

regulacja polozenia przedostatniego tlumika
Obrazek


odkrecami dwie obejmy u mnie sa takie (sa przy tym tlumiku w koleczku) :

ta jest w strone silnika
Obrazek

a druga jest za belka juz :
Obrazek

gdy rozkrecimy to poprostu ruszamy tym srodkowym tlumikiem w lewo (w strone drzwi kierowcy) i dzieku temu tlumik podniesie sie nam na tyle ze nie bedzie juz wibracji ani uderzania o belke.

przetestowalem na swoim golfie wiec wiem ze dziala ten sposob. w racie pytan prosze pisac na PW.
Ostatnio edytowano 26 mar 2012, o 13:37 przez trojeczkaGT, łącznie edytowano 1 raz
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

[Porada] Tłumik uderza o belkę

 

Postprzez Marian0753 » 26 mar 2012, o 13:13

Wielu osobą to pomoże bo nie każdy o tym wie ;-)
A po co ten drut na belce 8-)
Marianowe mk3 ZAPRASZAM KLIK!!!
Avatar użytkownika
Marian0753
Badacz tematu
 
Posty: 275
Dołączył(a): 30 lis 2010, o 15:08
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez trojeczkaGT » 26 mar 2012, o 13:17

hehe belka zwiazana by nie odpadla ;p a tak na serio byla przyczepiona guma ktora wygluszala "uderzanie" tlumika ale nie eliminowala wibracji. (czlowiek szukal ratunku) ale wkoncu pomysl nadszedl w nocy i dzis wyregulowalem tlumik i gume wywalilem hehe
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez strzeliniasty » 26 mar 2012, o 13:28

ja zastosowalem takie cosik w tylnie sprezyny Obrazek

autko stoi tak jak stalo ale nie idzie nizej bo opiera sie na gumach - jest sztywniej i problem z uderzaniem tlumika jak reka odjal - koszt gum 7zl i 5 minut roboty
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław


- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość