Tłumik środkowy...

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Tłumik środkowy...

Postprzez rasend » 8 lip 2008, o 16:25

Witam dzisiaj zobaczyłem że ma w swoim MK3 Tłumik srodkowy i zastanawiam się czy go wycią i teraz co w jego mijsce...strumienica czy rura? I jeszcze tak myśle czy nie będzie za głośno bo zamiast kata jest struminica i na konu tłumik sportowy z 2 końcówkami Remusa i jest jeszcze stożek w dolocie. :-D
rasend
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 4 lip 2008, o 18:55
Lokalizacja: Smogorzów

Tłumik środkowy...

 

Postprzez SotoM » 8 lip 2008, o 22:56

ja miałem 3ke 2.0L.zrobiłem w nim ukł wydechowy i wrzucałem go na hamownie po każdym doświadczeniu zrobionym z układem wydechowym.i najleprze osiągniecie było jak wyciołem kata i wstawiłem rurę .za miast przed ostatniego tłumika wspawałem strumo i wydech sport i po tej przeróbce miałem 13koni wiecej i moment także wzrósł o jakies 30Nm.
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez rasend » 9 lip 2008, o 12:15

Czyli jeżeli ja mam zamiast kata już strumo to teraz zamiast przedostatniego tłumika wstawi rure??? A nie chodzi Ci za głośno Golfik? :shock:
rasend
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 4 lip 2008, o 18:55
Lokalizacja: Smogorzów

Postprzez SotoM » 9 lip 2008, o 15:51

ja juz tego golfa nie mam ale głosno nie chodził.bynajmniej dla mnie nie było głośno.jak zrobiłem najpierw tak jak ty masz zamiast zrobic to miałem 10koni i 155Nm wiecej a jak potem zrobiłem tak jak napisałem to miałem 13koni wiecej i moment mi sie zwiekszył o 20Niutków
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez kris962 » 12 lip 2008, o 15:57

witam.ja w moim MK3 GTI wstawilem strume zamiast kata,wycialem 2 tlumik i wstawilem rure.na koncu mam tlumik MUGENA.i jest przesadnie glosno nawet na wolnych obrotach.w stacji kontroli powiedzieli ze jest duzo za duzo decybeli. :-)
Avatar użytkownika
kris962
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 4 lis 2007, o 23:36
Lokalizacja: Gostyń

Postprzez SotoM » 12 lip 2008, o 23:36

kris962 napisał(a):witam.ja w moim MK3 GTI wstawilem strume zamiast kata,wycialem 2 tlumik i wstawilem rure.na koncu mam tlumik MUGENA.i jest przesadnie glosno nawet na wolnych obrotach.w stacji kontroli powiedzieli ze jest duzo za duzo decybeli. :-)

ja swojegogolfa jek poskładałem na wydechach to dak pierdził buczał że szok.okazało sie ze miałem przestawiny kąt wyprzedzenia zapłonu.ustawiłem jak powinno być i odrazu odgłos sie poprawił na cichy łagodny ładnie brzmiący aż byłem zaskoczony. nawet moja "Żona" jak mi narzekała na to buczenie to po ustawieniu nic nie mowiła bo jej sie podobało jak on zaczoł chodzić a powiem ze ona tego nie lubi. :lol:
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez mariuszwalas » 4 sie 2009, o 21:25

Mam pytanko czy jesli zostawię kata, a tylko zdemontuję środkowy tłumik i zamiast końcowego założę sportowy czy bedą jakieś konsekwencje tej przeróbki, a dokładnie czy nie będzie słabszy albo coś w tym rodzaju :?: ABS 1.8 90 KM + lpg
mariuszwalas
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 15:56
Lokalizacja: kielce


- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości