tłumik srodkowy do 1.4 aex

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

tłumik srodkowy do 1.4 aex

Postprzez kruger22 » 7 paź 2012, o 19:41

Witam mam 3 pytania

1 Czy dziurawy tłumik w tym wypadku środkowy wpływa na spalanie ? (bo ostro pierdzi prawie jak lambo:) i zauważyłem że ostatnio dużo pali.
2 Czy w taki tłumik warto sie bawic? http://allegro.pl/tlumik-srodkowy-golf- ... 38129.html
3 Czy (bo jestem trochę zielony ) tłumik środkowy łatwo zamontować samemu tzn obejmy i odpowiednie włożenie,czy trzeba go spawać itp?
Byle do przodu :)
Avatar użytkownika
kruger22
Czytacz
 
Posty: 73
Dołączył(a): 8 kwi 2008, o 21:49
Lokalizacja: warszawa

tłumik srodkowy do 1.4 aex

 

Postprzez pablomed » 7 paź 2012, o 21:53

Wielkiegowpływu na spalanie niema dziura w tym miejcu, najwyżej minimalne wskutek zaburzenia odpływu - sa tam pewne zjawiska falowe mające wpływ na pracę silnika ale zostawmy to. Wszystkie części tłumika są skręcane na obejmy, czy zrobisz to samemu to musisz sobie sam odpowiedzieć., Trzeba mieć jakieś zaplecze, najlepiej kanał bo na podnośniku niewygodnie, jakąś szlifierkę kątową do przecięcia starych obejm bo sa skorodowane i rozkręcić zwykle ich sie nieda, potem cierpliwie składać wszystkie kawałki zwracając uwagę żeby były właściwe względem siebie skręcone bo będą potem obijac o belkę z tyłu albo końcówka wydechu będzie brzydko ustawiona.

Skoro więcej pali - poszukaj dziury w początkowym odcinku wydechu - przed sonda lambda - masz ją chyba w katalizatorze. Dziura przed sondą ma zdecydowany wpływ na spalanie.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości