Średnica wydechu

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Średnica wydechu

Postprzez szymekk » 22 maja 2016, o 20:40

Witam. Jestem nowym użytkownikiem na tym forum i mam pytanie. Posiadam Golfa mk3 1.6 AEA 75km i w najbliższym czasie chciałbym zrobić układ wydechowy cały z kwasówki. I tu moje pytanie. Jaką średnice od kolektora do końca dać żeby uzyskać jak najlepszy przepływ spalin? Oryginalnie średnica rury jest 45mm. Zastanawiam się nad pare mm większą średnicą ale nie chce doprowadzić do zrobienia się ciśnienia zwrotnego więc pytam was o zdanie. Tak jak mówie zależy mi na możliwie jak najlepszym przepływie spalin i jeżeli jest możliwość wykrzesania tym paru kucy więcej to chciałbym to zrobić. Ostatnia rura kolektora 4-2-1 u mnie ma 50mm prawdopodobnie. Nie będzie katalizatora ani tłumika środkowego raczej. Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam!
szymekk
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 18 kwi 2016, o 21:31
Rocznik: 1995
Silnik: AEA 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Średnica wydechu

 

Re: Średnica wydechu

Postprzez Radi » 23 maja 2016, o 21:03

Na twoim miejscu zostawiłby ori przekrój, wywaliłbym tylko katalizator, środkowy tłumik to już kwestia gustu bez niego będzie tylko głośniej. Nie ma się co czarować to tylko zwykłe 1.6 i uważam że fabryka dość optymalnie dobrała średnice rur.
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Średnica wydechu

Postprzez szymekk » 24 maja 2016, o 15:33

Dzięki wielkie za odpowiedź i chyba zrobię tak jak mówisz i zostawię fabryczną średnicę. Środkowy właśnie chce usunąć żeby było troszkę głośniej ale nie chce żeby chodził jak czołg
szymekk
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 18 kwi 2016, o 21:31
Rocznik: 1995
Silnik: AEA 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Średnica wydechu

Postprzez shift00 » 24 maja 2016, o 15:34

Wywal katalizator, jak jest zapchany to może trochę ten samochód odżyje.
Avatar użytkownika
shift00
Gaduła
 
Posty: 799
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:29
Rocznik: 96
Silnik: 1.8T++
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - - Tablice Informacyjne / Poznań - tablice ogłoszeniowe - gabloty szklane - pylon reklamowy - citylight - witacz



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości