Sonda a strumienica, dziwne dzwięki, tłumik z GTI

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Sonda a strumienica, dziwne dzwięki, tłumik z GTI

Postprzez Dawido95 » 2 maja 2015, o 00:33

Siemanko, w swoim golfie 1.6 GT mam Strumienice AWG potem srodkowy i na koncu tłumik z GTI z dwururka. Problem w tym ze daje to tragiczny dzwiek. Auto jest ciche, a strumienica rozprzestrzenia takie metaliczne cykanie ktore jest mega ale to mega irytujace. Chcialbym sie tego pozbyc, co najlepiej wspawac zamiast tej strumienicy i gdzie potem umieścic sonde lambda. Chodzi o to zeby poprawić jakos dzwieku i wyeliminowac ten pusty dziwek i cykanie z tej strumienicy.. Wszystko najlepiej tak zeby nie czepiali sie na przegladzie. Czy sa jakies tlumiki ktore choc troche zmienia dzwiek auta? Moze ktoś cos poleci? Z góry dzięki za zdjęcia i linki. Pokazcie jak macie u siebie. Pozdrawiam Dawid

Taka strumienica:
Obrazek
Avatar użytkownika
Dawido95
Czytacz
 
Posty: 57
Dołączył(a): 10 gru 2014, o 23:17
Lokalizacja: Świętochłowice

Sonda a strumienica, dziwne dzwięki, tłumik z GTI

 

Postprzez Opik » 2 maja 2015, o 01:27

ja mam strumienicę taką okrągłą i nie ma żadnego cykania, ba, jest trochę fajniej niż na zwykłym wydechu :D
co wspawać zamiast niej? Prostą rurę, diagnosta przecież widzi doskonale że to nie jest katalizator więc rury też się nie powinien czepiać. O ile w ogóle masz kata wbitego w dowód ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez NoLimited » 2 maja 2015, o 02:31

Mi tez przeszkadzała w moim samochodzie kompletna cisza...
Kupiłem i zamontowałem to: http://allegro.pl/tlumik-basowy-owal-dt ... 36665.html

Może i wielka krowa z niej, ale za to pięknie brzmi.
https://www.youtube.com/watch?v=c7CmToByh_w

Teraz chodzi jeszcze głośniej, bo wtedy kiedy był nagrywany filmik gofr chodził na 3 garach.

PS: Najlepiej ogarnij katalizator gdybyś chciał się bawić z tym wydechem.

Bo u mnie w miarę głośno chodzi na tym, znajomi mówią że słyszą mnie jak już wjeżdżam do centrum :lol:
A co dopiero było by gdyby był bez katalizatora tak jak w twoim przypadku, kontrola murowana i brak dowodu.


Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
NoLimited
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 01:26
Lokalizacja: S-ce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 GTI 16v
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Golf Maniak » 2 maja 2015, o 08:45

Jak napisał Michał zamiast strumienicy wstaw prostą rurę :)

Aczkolwiek Dawidzie u siebie w Gt-ku planuję podobną rzeżbę wydechu jak u Ciebie-tzn wywalenie katalizatora wstawienie strumienicy środkowy tłumnik zostwić orginalny a ostatni wstawić innej mało znanej marki.Identyczny wydech jakieś 3-4 lata temu wykonaliśmy u znajomego w golfie i do dnia dzisiejszego zero problemów więc nie wiem skąd u Ciebie ten metaliczny dzwięk :?: przeglądałeś wydech pewny jesteś że to strumienica wydaje ten dżwięk :?:
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez chomik » 5 maja 2015, o 21:59

a co wam daje strumienica ? i tak nie przejdzie przeglądu...a przy mocach rzędu 100-150Km żadnego porzytku z tego niema . Wywal strumienice , wspawaj prostą rurę i będzie bajka .
Avatar użytkownika
chomik
Fanatyk
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 01:26
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Opik » 5 maja 2015, o 22:19

prędzej nie przejdzie z prostą rurą niż ze strumienicą :lol:
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Dawido95 » 10 maja 2015, o 20:43

Wszedłem na kanał i to cykanie najbardziej slychac na końcu kolektora wydechowego i na poczatku strumienicy. Choc wszystko jest w porzadku, zaworki byly regulowane wiec to nei one tak klepia, moze wtryski z gazu? Nagram w tygodniu filmik i wrzuce bo znajomi mowia ze normalnie chodzi a jednak ja tego nie moge sluchac :D
Avatar użytkownika
Dawido95
Czytacz
 
Posty: 57
Dołączył(a): 10 gru 2014, o 23:17
Lokalizacja: Świętochłowice


- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości