'rozrowanie' w bloku wydechu

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

'rozrowanie' w bloku wydechu

Postprzez ki3r0 » 23 wrz 2009, o 22:58

Witam,
prześledziłem już podobne tematy na tym forum, jednak nie znalazłem przyczyny swojego problemu.
Kiedy dodaje wiecej gazu, nie zależnie na którym biegu, słychać w bloku a najdokładniej to pod ręcznym stukot przypominający 'rozrywanie' całego tłumika. Być może się myle,że dzwiek pochodzi z tamtąd. Co moze być przyczyną?
Sprawdzałem mocowania, całą rurę i łączenia - wszystko w porządku, jedyne do czego można sie pryzczepić to wydech na samym końcu jest za wysoko osadzony tak,że za niedługo zacznie mi opalać zderzak ( zrobie to w trakcie naprawy ).

Co to może być?
Czy ten problem bede mógł rozwiązać w domowych warunkach czy konieczna jest wizyta u mechanika?

Prosze o pomoc.
Avatar użytkownika
ki3r0
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 26 lip 2009, o 22:36
Lokalizacja: VW ałbrzych

'rozrowanie' w bloku wydechu

 

Postprzez Jacol » 24 wrz 2009, o 12:42

Zlacze elastyczne lub tlumik srodkowy rozwalony od wewnatrz.
GOLF 3 - 1.6 75KM - ABU - GL 5D


kontakt: gg 4684235 / mail: clau&tlen$pl
Avatar użytkownika
Jacol
Badacz tematu
 
Posty: 354
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 22:06
Lokalizacja: no czesc

Postprzez ki3r0 » 24 wrz 2009, o 13:51

Zlącze elastyczne to te, które wychodzi prosto od silnika ?

Co do rozwalonego tłumika środkowego to nie zawsze gdy dodaje gazu pojawia sie ten 'stukot'. No chyba, że ledwo zipie i raz działa poprawnie a raz nie. Tak jak napisałeś, być może to to, ponieważ pojawia się to w najwyższym momencie obrotowym ( ok 2750 rpm ).
Avatar użytkownika
ki3r0
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 26 lip 2009, o 22:36
Lokalizacja: VW ałbrzych

Postprzez Jacol » 24 wrz 2009, o 20:35

TO co wychodzi prosto od silnika to kolektor wydechowy. Kolektor wydechowy z 4 rur zmienia sie w 2 rury a potem w jedna ktora jest polacza tym zlaczem z reszta ukladu wydechowego. Zlacze elastyczne jest pod autem, wyglada jak rurka zrobioba ze stalowej, splecionej siatki. Taka sama rurka tylko 10 razy mniejsza jest w domu w lazience przy kiblu, umywalce itd.
GOLF 3 - 1.6 75KM - ABU - GL 5D


kontakt: gg 4684235 / mail: clau&tlen$pl
Avatar użytkownika
Jacol
Badacz tematu
 
Posty: 354
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 22:06
Lokalizacja: no czesc

Postprzez ki3r0 » 24 wrz 2009, o 21:49

Mysle, ze zrozumiałem :)
Wcześniej bedac pod samochodem zrobiłem zdjęcia, jedno z nich w załaczniku. Zlącze to jest zainstalowane na koncu tej rury po prawej stronie.

Jacol powiedz mi jeszcze, czy samemu da rade to zrobic, czy potrzebne sa jakies klucze czy coś, czego moge nie posiadać ?

Obrazek
Avatar użytkownika
ki3r0
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 26 lip 2009, o 22:36
Lokalizacja: VW ałbrzych

Postprzez pablomed » 24 wrz 2009, o 22:00

ki3r0, wejdź pod autem i szarp tłumikiem. Zlokalizuj co się tłucze, miejsca do szczególne uwagi to belka tylego zawieszenia gdzie tłumik przechodzi nad nią, oraz maglownica gdzie rura tuż na nią się znajduje. Walnij też porządnie pięścią w katalizator usłyszysz jeśli się rozsypał w środku
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Jacol » 25 wrz 2009, o 08:18

ki3r0 napisał(a):Mysle, ze zrozumiałem :)
Wcześniej bedac pod samochodem zrobiłem zdjęcia, jedno z nich w załaczniku. Zlącze to jest zainstalowane na koncu tej rury po prawej stronie.

Jacol powiedz mi jeszcze, czy samemu da rade to zrobic, czy potrzebne sa jakies klucze czy coś, czego moge nie posiadać ?

[url=http://images47.fotosik.pl/204/43c7a3c588462987m.jpg]Obrazek[/URL]



Samemu nic nie zrobisz bo zlacze nie jest odkrecane tylko jest integralna czescia tej rury. Wiekszosc kupuje osobne zlacza elastyczne i je wspawuje w miejsce starego w zakladzie wymieniajacym uklady wydechowe. Ja kupilem cala rure juz ze zlaczem bo sie okazalo, ze w polsce produkuja juz zamienniki. Rura ze zlaczem kosztowala mnie ~150zl. Kupilem dlatego cala rure bo czasami jak zle dobiora zlacze elastyczne albo zle je wspawaja to wydech rezonuje i dziwnie drga/buczy przy dajmy na to 2100 rpm. Jest to wkurzajace.
GOLF 3 - 1.6 75KM - ABU - GL 5D


kontakt: gg 4684235 / mail: clau&tlen$pl
Avatar użytkownika
Jacol
Badacz tematu
 
Posty: 354
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 22:06
Lokalizacja: no czesc

Postprzez ki3r0 » 26 wrz 2009, o 12:51

Jacol miałeś racje. Dokładnie rzecz biorąc w 'tłumikowni' okazało sie, że przyczyna to złacze rur ( od kata do środkowego ), taka mała obejma. to przez nią, choc nie wyglądała wychodziły te dziwne dźwięki. Wymieniłem, zapłaciłem nie całe 50zł, choć powiedzieli mi także, żeby przyszykować się na wymiane wlaśnie tego złącza elastycznego.

Punkty zostały przydzielone i dzięki za pomoc ;) !
Avatar użytkownika
ki3r0
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 26 lip 2009, o 22:36
Lokalizacja: VW ałbrzych

Postprzez Jacol » 26 wrz 2009, o 20:04

Nie ma za co.
GOLF 3 - 1.6 75KM - ABU - GL 5D


kontakt: gg 4684235 / mail: clau&tlen$pl
Avatar użytkownika
Jacol
Badacz tematu
 
Posty: 354
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 22:06
Lokalizacja: no czesc


- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości