Problem z moim MK3

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Problem z moim MK3

Postprzez Tapi » 31 sie 2009, o 13:36

Witam
Od dłuższego czasu mam prze ogromny problem z moim golfikiem.
po 1 - Spala 13 litrów gazu na 100 km co sprawia ze przy 27 litrowej butli zatankowanej na maxa przejeżdżam maksymalnie 210 km.
po 2 - byłem na regulacji gazu u gazownika oznajmił mi ze gaz mam w porządku sonda lambda działa poprawnie ale katalizator jest zatkany bo spaliny sa naprawdę do kitu.
po 3 wybebeszyłem katalizator i założyłem s powrotem myślałem ze poprawi to jakoś sytuacje ale myliłem sie stracił bardzo na mocy gaśnie przy każdym dojeździe do skrzyżowania lub gdziekolwiek gdzie zrzucam go na luz.dławi go na każdym biegu i praktycznie nawet przy 3 tys obrotów szarpie niesamowicie . z benzyna nie ma problemów ale gaz to tragedia.

mam zakupioną strumienice i jutro będę ja montował

prosze o pomoc lub porady .
Avatar użytkownika
Tapi
Czytacz
 
Posty: 81
Dołączył(a): 11 lut 2008, o 19:11
Lokalizacja: Sławków

Problem z moim MK3

 

Postprzez e2 » 31 sie 2009, o 13:45

nie montuj strumienicy... wywal kata, wspawaj rurkę zamiast tego i odczujesz poprawę, u mnie spalanie spadło o około 0,3l i poprawiło się wkręcanie na obroty. Strumienica może ci zmulić trochę moment obrotowy
Moje mk3
“go to work, send your kids to school
follow fashion, act normal
walk on the pavements, watch T.V.
save for your old age, obey the law
Repeat after me: I am free”
Avatar użytkownika
e2
Members
 
Posty: 1545
Dołączył(a): 18 lis 2008, o 12:04
Lokalizacja: Gotenhafen
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Pascal » 31 sie 2009, o 14:23

e2 napisał(a):nie montuj strumienicy... wywal kata, wspawaj rurkę zamiast tego i odczujesz poprawę, u mnie spalanie spadło o około 0,3l i poprawiło się wkręcanie na obroty. Strumienica może ci zmulić trochę moment obrotowy


Doklanie tak jak kolega mówi strumienica ci go zmuli.Wywal kąta i wspawaj w miejsce niego rurke o tej samej średnicy.Różnicę napewno odczujesz ;-)
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE


- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości