prawdopodobnie przytkany katalizator

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

prawdopodobnie przytkany katalizator

Postprzez henri » 21 gru 2015, o 12:57

Witam

W swoim golfie wymieniłem ok 6 miesięcy temu tłumik środkowy i końcowyoraz 2 tygodnie temu portki oraz kolektor. Teraz jak jadę coś mi "przytyka" jak dodaję gazu. Dzwięk który przy tym wydaje to tak jakby dmuchnąć w kartkę papieru. Autko dostaje strasznego muła i ruszenie z pod świateł trwa dobrych pare sekund. Wydaje mi się że występuje to najmocniej w okolicy 2000 obrotów. Dodam że na początku występowało to tylko gdy jezdziłem na LPG, teraz występuje to (co prawda w znacznie mniejszym stopniu również podczas jazdy na benzynie. Nadmienię również że na luzie mogę wkręcać go na obroty i zupełnie nic się nie dzieje.
Jedyną częścią jakiej nie wymieniałem jest katalizator więc moje podejżenia padają na niego. Prosił bym o jakieś porady co zrobić bo poprzednie roboty wyniosły mnie połowę wartości samochodu i nie chcę już pchać pieniędzy w coś czego nie muszę robić.
Niestety mieszkam w bloku i nie mam żadnej okazji żeby zajrzeć pod samochód.
Golf 3, 1.6, 101 KM, AFT
henri
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 maja 2013, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1997
Silnik: AFT
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

prawdopodobnie przytkany katalizator

 

Re: prawdopodobnie przytkany katalizator

Postprzez GolfiarzJR » 21 gru 2015, o 17:54

Albo ktoś Ci źle zmontował te tłumiki , albo ten katalizator blokuje spaliny , opcji jest kilka , ale jak wymieniałeś układ i dzieje się to po tym zabiegu to reklamacje spróbuj albo podjedź do tych co Ci to robili i się dogadaj , moze czegoś nie dokręcili albo za mocno
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron