Końcówka tłumika

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Końcówka tłumika

Postprzez Rafi » 16 mar 2014, o 01:32

Witam , nie wiem czy dobry dział najwyżej mnie admin przeniesie za co z góry dziękuje za wskazanie odpowiedniego miejsca ;) Mam do was prośbę żebyście pomogli mi doradzić jakąś końcówkę tłumika do mojego golfa 3. http://archiwum.allegro.pl/oferta/konco ... 99698.html taka czy może http://allegro.pl/wm-sport-koncowka-tlu ... 3%B3w-9010 coś w tym stylu. Proszę pomóżcie mi ewentualnie pokażcie coś innego co może być również ciekawe ;) Pozderka ;)
Avatar użytkownika
Rafi
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 10 lis 2013, o 00:11
Lokalizacja: Lubin

Końcówka tłumika

 

Postprzez Opik » 16 mar 2014, o 01:40

nie przesadzasz z wielkością do tego 1.6 ? ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Rafi » 16 mar 2014, o 01:45

Właśnie nie chce zrobić wieś tuningu , wymieniać końcowego wydechu tez nie chce chciałem tylko tą końcówkę która droga nie jest a polepsza wygląd moze i przesadzam a ty mi jaką polecisz ?
Avatar użytkownika
Rafi
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 10 lis 2013, o 00:11
Lokalizacja: Lubin

Postprzez trojeczkaGT » 16 mar 2014, o 01:47

rafi jak nie masz kasy na caly tlumik sportowy to lepiej kup taki

http://allegro.pl/tlumik-koncowy-vw-gol ... 65422.html

ladnie wypolerowac i bedzie o wiele lepiej niz taka koncowka
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Rafi » 16 mar 2014, o 01:50

Właśnie problem w tym, że nie jestem do niego zbytnio przekonany a co do polerki to też jakoś profesjonalistą nie jestem :(
Avatar użytkownika
Rafi
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 10 lis 2013, o 00:11
Lokalizacja: Lubin

Postprzez trojeczkaGT » 16 mar 2014, o 02:02

rzeczy do polerki pasta i koncowka do wiertarki grosze kosztuja, koncowki to przypal lepiej zostac przy ori
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Rafi » 16 mar 2014, o 02:10

bardzo dziękuje za pomoc ;) mam jeszcze takie pytanko , w moim gofrze nie działa mi brzęczyk świateł jak otworze drzwi czytałem na necie ze nie we wszystkich golfach 3 taka opcja była czy w 94 r moge sie tego spodziewac i kombinowac cos z przekaznikami zeby mi to działało ? o ile dobrze kojarze to niby przekaznik 36 do wymiany ale czy to prawda :P
Avatar użytkownika
Rafi
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 10 lis 2013, o 00:11
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Michałvw » 16 mar 2014, o 12:52

Ja mam z 94 roku i nie mam tego brzęczyka, na necie jest schemat jest go podłączyć albo można kupić coś takiego http://allegro.pl/brzeczek-sygnalizator ... 77875.html
Michałvw
Czytacz
 
Posty: 92
Dołączył(a): 12 wrz 2013, o 15:31
Lokalizacja: Lubelskie, okolice Puław

Postprzez adams » 16 mar 2014, o 12:56

Nie wiem czy dobrze widzisz no fotce poniżej, jak mi się przepalił tłumik (wyglądał zwyczajnie jak każda 3ka z 1,6 ABU) to koleś mi zamontował taki wynalazek. Początkowo mówię "bez jaj co to ma być, jakiś tjuning czy co ? Nie no odpada, ale facet mówi, no innego nie mam i nie będę miał przez pare dni więc jak pan chce. Mówie dobra bez auta jak bez ręki. Montujemy to ... Warunek że był na maksa schowany pod samochód jak się tylko dało bez żadnego wycinania. Po założeniu (wtedy wyglądał jak chromowany wiesz że mi się to nawet zaczęło podobać. Z tym że u mnie średnica to wynosiła jakiś centymetr więcej niż grubość rury wychodzącej z tłumika bezpośrednio. Jeśli założysz jakąś końcówkę dosyć głęboko wpuszczoną pod auto i odpowiednio dużą (może lekko owalna w poprzek ?) to myślę że wyjdzie fajny efekt. Aktualnie kupiłemauto ze sportowym wydechem... Pól roku minęło zanim się przyzwyczaiłem do tego komina z PCV i nawet już mnie to nie drażni. Jak będzie budżet to ten idzie na alledrogo a kupuje skromnie wyglądający z owalną końcówką.

Moje poprzednie auto wyglądało z tym tak :

(gdy tłumik był nowy to efekt był naprawdę fajny)

Obrazek

Te dwie rurki na dól schodzące z tej aukcji co kolega Ci podał kojarzą mi się z dieslem, nie są złe ale do mnie nie przemawiają. POZDRO :super:

[ Dodano: 2014-03-16, 12:05 ]
Rafi napisał(a):w moim gofrze nie działa mi brzęczyk świateł jak otworze drzwi czytałem na necie ze nie we wszystkich golfach 3 taka opcja była czy w 94 r moge sie tego spodziewac i kombinowac cos z przekaznikami zeby mi to działało ?


Przekaźnik z numerem ... i teraz zabij nie pamiętam. Jak kupisz odpowiedni przekaźnik i wepniesz w skrzynke na 99,9 % będzie piskało. Numer przekaźnika znajdziesz na jednym z miliona tematów na naszym forum :)
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Rafi » 16 mar 2014, o 19:48

Czyli jakbym został jedna przy końcówce tłumika to już bardziej jedną owalną żeby lepiej to wyglądało niż jakieś dwururki i robić wieś tuning ?
Avatar użytkownika
Rafi
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 10 lis 2013, o 00:11
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Gesiu_15 » 16 mar 2014, o 19:52

Rafi napisał(a):dwururki i robić wieś tuning ?


dwururuka i wieś ? :shock: pierwsze słyszę :-| lepiej dwururka wygląda niż jakieś końcówki montować lub zakładać jakieś ala sport :-P
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez adams » 20 mar 2014, o 19:28

Gesiu_15 napisał(a):dwururuka i wieś ?


Rafi napisał(a):jakbym został jedna przy końcówce tłumika...jakieś dwururki
Chyba koledze chodziło właśnie o dołożenie do zwykłego tłumika końcówki z dwiema rurami - masz racje Rafi taka dokładka zalatuje remizą :mrgreen:
Jeśli pójdziesz w skromną dokładkę z rozsądną średnicą to moim zdaniem będzie OK
Rafi napisał(a):już bardziej jedną owalną
Pamiętaj Twoje auto ma się Tobie podobać - tylko fajnie jak go przy tym nie skrzywdzisz czymś badziewnym :mrgreen: Pozdro :super:
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości