[AAZ] Kolektor... turbina

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

[AAZ] Kolektor... turbina

Postprzez MTi » 14 gru 2011, o 00:22

Witam, pytanie proste ale dla mnie skomplikowane...
Jak wyjąć kolektor w aaz, na 98% trzeba zdjąć turbo, ok ale co z późniejszym " zalaniem " jej olejem jak to zrobić..? jak wgle wyciągnąć to diabelstwo . i czy mozliwe ze w moim aaz nie ma .. erg? wtF. sam szukalem i nic .. bylem u mechanika ten mi powiedzial ze w tdi sa a tu nie ... ( nie wierze widzialem kilka zdjęć jak i tryliardy postów o tym..) ale u mnie tego nie ma .. albo jest w innej postaci niz wszedzie? pojecia nie mam.
Głownie rozchodzi mi sie o .. sciągniecie Turbiny i kolektora.
Na jakie przeszkody sie przygotowac, co bedzie potrzbne i da rade bez kanału?.
[ chce przeczyścic kolektor ssący, ale Gdzie to ErG zeby sie znów nie syfił ? bo, po ... no nie ukrywajmy juz ... 19 latach .. musi tam byc meksyk ; p ]
MTi
Badacz tematu
 
Posty: 291
Dołączył(a): 12 kwi 2011, o 18:41
Lokalizacja: KN-a

[AAZ] Kolektor... turbina

 

Postprzez Bradley » 16 gru 2011, o 11:22

Po co chcesz zdejmowac turbine zeby czyscic kolektor ssacy? Turbina jest przymocowana do kolektora wydechowego. Od ssacego odpinasz przewody gumowe, wykrecasz srubki i gotowe.
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Postprzez garas1 » 16 gru 2011, o 16:04

MTi Nie we wszystkich AAz tach był montowany EGR ja nie mam bo nie mam gruszki na podciśnienie i nie mam Przewodów z kolektora wydechowego do ssącego u Ciebie jest pewnie podobnie
Avatar użytkownika
garas1
Gaduła
 
Posty: 721
Dołączył(a): 29 wrz 2008, o 20:02
Lokalizacja: Węgliniec

Postprzez MTi » 24 gru 2011, o 00:17

a ok dzieki/ a kolektor ssąc nie jest razem z wydechowym? jak to gdzies wyczytalem ....
z tym egr juz glupi jestem czyli go nie mam i kolektor ssący bedzie czysty w teori tak? ; D
MTi
Badacz tematu
 
Posty: 291
Dołączył(a): 12 kwi 2011, o 18:41
Lokalizacja: KN-a

Postprzez garas1 » 24 gru 2011, o 11:33

Kolektor ssący jest obok wydechowego i jeśli nie jest połączony EGR-em to będzie czysty :-)
Avatar użytkownika
garas1
Gaduła
 
Posty: 721
Dołączył(a): 29 wrz 2008, o 20:02
Lokalizacja: Węgliniec

Postprzez MTi » 24 gru 2011, o 23:16

ook, dzieki ;p
a co powiecie o tym " grzybku - sztandze " [ turbo ] zapieka ona sie w mk 3? spotkalem gdzies temat ze w mk2 potrafily i chodzily na pol gwizdka. bo w planach mialem ... wywalic egr [ale go nie mam ... ] i wyczyscic kolektor ssacy, i przy okazji przesmarowac [ wd 40 ] tą sztange ( jak pisza pstrykac od strony " cieplej " . i ruszać ) ale, ma to sens? ;D
MTi
Badacz tematu
 
Posty: 291
Dołączył(a): 12 kwi 2011, o 18:41
Lokalizacja: KN-a


- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości