Kolektor (?) golf 3 kombi 1.9 td

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Kolektor (?) golf 3 kombi 1.9 td

Postprzez Berde » 10 gru 2012, o 16:30

Witam,
mój golf głośno chodzi, wymieniłem tłumik, ale nic nie pomogło. Wiem, że rura, która idzie od silnika i łączy się z tłumikiem również jest dziurawa i to bardzo. Gdzieś wyczytałem, że na tej rurze jest również katalizator. Jak miałbym wymienić to wszystko po jak najmniejszym koszcie? W ogóle co mam kupić? Bo żeby tam zerknąć trzeba rozebrać pół auta, sam tego nie zrobie, a szkoda kasy, żeby komuś płacić. Mój golf jest z 98 roku, więc troche inaczej tam to wszystko wygląda, a teraz jużnawet nie mogę znaleźć zdjęcia z oznaczeniami. Jak w ogóle mam się za to zabrać? ktoś miał taki problem?
Berde
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 mar 2011, o 17:17
Lokalizacja: Góra

Kolektor (?) golf 3 kombi 1.9 td

 

Postprzez Paweu » 10 gru 2012, o 18:34

Berde napisał(a):. Gdzieś wyczytałem, że na tej rurze jest również katalizator


No powinien być chyba że ktoś cię ubiegł i go wyciął...

Berde napisał(a):Jak miałbym wymienić to wszystko po jak najmniejszym koszcie?


Spawarka w dłoń i łatamy...

Berde napisał(a):W ogóle co mam kupić?


W ogóle to trzeba zajrzeć pod auto co mu dolega. :zdziwko:

Berde napisał(a):Bo żeby tam zerknąć trzeba rozebrać pół auta, sam tego nie zrobie, a szkoda kasy, żeby komuś płacić.


No nie wydaje mi się żeby trzeba było całe auto pruć... :ok: Skoro sam tego nie zrobisz a komuś też nie chcesz dać to nie rozumiem po co pytasz ;p

Berde napisał(a):Mój golf jest z 98 roku, więc troche inaczej tam to wszystko wygląda


Em... nie nie wygląda inaczej. Chyba że masz jakąś rzeźbę pod maską.

Jak w ogóle mam się za to zabrać?


Pojechać na kanał... Odpalić silnik , wleźć pod auto i looknąć gdzie się rozszczelnił wydech...

Berde napisał(a):ktoś miał taki problem?


Z pewnością kilkadziesiąt osób by się znalazło... :ok:
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Berde » 10 gru 2012, o 19:13

a wiec tak o:
nie ma co łatać bo tam więcej dziur niż rury jest, nie wiem kiedy ona była wymieniana i czy w ogóle była. w książce w sklepie jakimś widziałem, że od 92 do 96 były inne układy wydechowe montowane do aaz, a inne od 97 do 98. chodzi mi o samą wymianę tej rury, wtedy trzeba rozebrać auto i wiem, ze łatanie nie wchodzi tu w grę. i o to mi chodzi, jakiej rury mam szukać, jak się ona nazywa, mniej więcej
Berde
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 mar 2011, o 17:17
Lokalizacja: Góra

Postprzez witboy » 11 gru 2012, o 22:34

mogli zmienic to ze rura byla np z kwsiaka badz minimalnie inna srednica, moglo tez byc inaczej ze wzgledu na to ze moglo byc inno turbo tak czy tak sam wydech jest jeden i ten sam
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Berde » 14 gru 2012, o 15:01

czyli gdzie mogę dostać taką rurę? jaki to jest model/oznaczenie czy coś? najpierw musze rozebrać całe auto, żeby sprawdzić, a potem drugi raz, żeby ewentualnie wymienić?
Berde
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 mar 2011, o 17:17
Lokalizacja: Góra

Postprzez KAMNILEK » 27 gru 2012, o 09:11

kolego rura o której mówisz to odkręcasz 3 nakrętki ( zapieczone jak jop twoja mać) na kolanku przy kolektorze wydechowym ( odkręcasz cześć śrub z góry cześć z dołu, więc kanał konieczny) i rozczepiasz tłumiki na łączeniu..... w ręku zostaje ci metr rury wygięty w litere L ,czasem z tłumikiem drgań lub nawet z katem jak go ktoś wcześniej nie wyciął. i idziesz do sklepu po nowy lub łatasz stary.
KAMNILEK
Czytacz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 10 mar 2011, o 18:40
Lokalizacja: NIDZICA


- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości