Gorąca podłoga od wydechu

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Gorąca podłoga od wydechu

Postprzez przemo87 » 31 lip 2014, o 23:28

Ostatnio przypadkiem zauważyłem że dość mocno nagrzewa mi się od wydechu podłoga pod tylną kanapą i tunel środkowy, podłoga jest zdrowa, blachy między podłogą a całym układem też są w porządku, katalizator jest pusty więc się nie zapycha raczej...
ostatnio spawałem środkowy tłumik i jest teraz bliżej podłogi tak że często się obijał przy przyśpieszaniu, dziś to ogarnąłem ale nie wiem czy to może mieć aż taki wpływ...
u Was też się tak nagrzewa? jak ktoś sprawdzi to pisać :-) oczywiście trochę trzeba się najeździć żeby się nagrzało...
Avatar użytkownika
przemo87
Badacz tematu
 
Posty: 158
Dołączył(a): 3 maja 2011, o 12:37
Lokalizacja: Radom-Wielogóra

Gorąca podłoga od wydechu

 

Re: Gorąca podłoga od wydechu

Postprzez pawelus6 » 1 sie 2014, o 01:07

przemo87 napisał(a):Ostatnio przypadkiem zauważyłem że dość mocno nagrzewa mi się od wydechu podłoga pod tylną kanapą i tunel środkowy, podłoga jest zdrowa, blachy między podłogą a całym układem też są w porządku, katalizator jest pusty więc się nie zapycha raczej...
ostatnio spawałem środkowy tłumik i jest teraz bliżej podłogi tak że często się obijał przy przyśpieszaniu, dziś to ogarnąłem ale nie wiem czy to może mieć aż taki wpływ...
u Was też się tak nagrzewa? jak ktoś sprawdzi to pisać :-) oczywiście trochę trzeba się najeździć żeby się nagrzało...


Nigdy nie miałem z tym problemu.
Możliwe ze rura wydechowa była faktycznie zbyt blisko tej blachy termicznej i dlatego się grzało, u mnie tam jest pare cm luzu w kazdym kierunku, wiec w czasie jazdy powietrze to opływa w koło i się nie powinno grzać ;) Taka moja teoria.

Daj znać czy też sie nagrzewa po tej poprawce z wydechem - jeżeli nie to przyczyne znamy juz ;)
Mój golf Variant
AAZ: KKK K14~1.5Bar, Skrzynia CTN(TDi), dół TDi.
Avatar użytkownika
pawelus6
Gaduła
 
Posty: 575
Dołączył(a): 17 cze 2012, o 18:49
Lokalizacja: Śląsk, Knurów
Rocznik: 0
Silnik: Dziala
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez pietrasiak2 » 1 sie 2014, o 06:57

pawelus6 napisał(a):była faktycznie zbyt blisko tej blachy termicznej

Przede wszystkim czy masz te blachy? :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez przemo87 » 10 sie 2014, o 12:15

pietrasiak2 napisał(a):
pawelus6 napisał(a):była faktycznie zbyt blisko tej blachy termicznej

Przede wszystkim czy masz te blachy? :-)


Blachy są w idealnym stanie, po poprawkach jest lepiej ale nadal układ jest trochę za blisko podłogi i czasem uderzy, jeszcze trzeba to poprawić
a grzeje się już chyba mniej :-)
Avatar użytkownika
przemo87
Badacz tematu
 
Posty: 158
Dołączył(a): 3 maja 2011, o 12:37
Lokalizacja: Radom-Wielogóra

Postprzez pawelus6 » 11 sie 2014, o 13:53

Skoro wydech uderza to troche pokombinowane tam jest, dobrze spasowany praktycznie cały się chowa w tym tunelu i o nic nie haczy :)
Mój golf Variant
AAZ: KKK K14~1.5Bar, Skrzynia CTN(TDi), dół TDi.
Avatar użytkownika
pawelus6
Gaduła
 
Posty: 575
Dołączył(a): 17 cze 2012, o 18:49
Lokalizacja: Śląsk, Knurów
Rocznik: 0
Silnik: Dziala
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez przemo87 » 11 sie 2014, o 18:05

pawelus6 napisał(a):Skoro wydech uderza to troche pokombinowane tam jest

zgadza się, był spawany przy środkowym tłumiku i przez to się skrócił i od tej pory uderza gdzieś... trzeba wstawić nową rurkę przed środkowy albo od razu tłumik środkowy wymienić żeby się nie bawić co chwilę i będzie po sprawie :-)
Avatar użytkownika
przemo87
Badacz tematu
 
Posty: 158
Dołączył(a): 3 maja 2011, o 12:37
Lokalizacja: Radom-Wielogóra


- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości