Golf 3 1.8 Układ wydechowy

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Golf 3 1.8 Układ wydechowy

Postprzez gumis44 » 3 lip 2018, o 17:47

Witam wszystkich
Zwracam się do Was z pytaniem i prośbą o pomoc. Mam G3 1.8 90KM z zamontowaną strumienicą zamiast katalizatora. W związku z zmianami przepisów dotyczących badań technicznych jakie mają wejść od lipca oraz akcjami policji i kontrolą emisji spalin muszę zamontować katalizator. Byłem dziś w sklepie motoryzacyjnym, który uświadomił mnie, iż katalizatory take za 300zł są zwykłą puszką co nie pomoże mi przy badaniach. Sprzedali mi za to ciekawą propozycję by poszukać w necie informacji na temat tłumików z wkładami węglowymi. Nie znalazłem jak na razie nic. Czy ktoś z was ma jakąś wiedzę na temat pseudo katalizatorów oraz tłumików z wkładem węglowym?
Pozdrawiam
gumis44
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 cze 2014, o 21:11
Lokalizacja: Podlaskie

Golf 3 1.8 Układ wydechowy

 

Re: Golf 3 1.8 Układ wydechowy

Postprzez CreadorHD » 4 lip 2018, o 17:03

Ja osobiście bym się nie bawił w montaż kata. Oryginalne kosztują sporo a zamienniki wypalą się po roku.
U mnie zostawiłem tylko końcowy tłumik, zamiast katalizatora i środkowego jest rurka, na przeglądach zwykle nie ma problemu gdyż w żaden sposób nie zagraża to bezpieczeństwu a o to głównie chodzi diagnostom.
Także jeśli silnik zdrowy (nie pali oleju, płynu chłodniczego itp.) to bym się nie przejmował.
Avatar użytkownika
CreadorHD
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 8 lip 2017, o 23:59
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości