głosny wydech ;/

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

głosny wydech ;/

Postprzez SmokyDRFT » 27 lut 2013, o 22:58

witam mógł by mi ktoś powiedzieć i doradzić co można zrobić z wydechem jest zbyt głośny prawdopodobnie powstała dziura i dlatego czy da się to jakoś jeszcze zrobić czy trzeba kupować nowy cały układ wydechowy ?? jeśli tak jaki to jest koszt kompletnego układu wydechowego ?? a jeśli istnieje możliwość wymiany tylko uszkodzonej części wydechu to po proszę o rade jak to zrobić . pozdrawiam ;)
SmokyDRFT
Czytacz
 
Posty: 71
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 12:54
Lokalizacja: RPZ

głosny wydech ;/

 

Postprzez Opik » 27 lut 2013, o 23:05

przede wszystkim musisz wejść pod samochód i zobaczyć co się stało, w którym miejscu jest dziura
Wydech składa się z części (kolektor, tzw portki, rura/katalizator, wydech środkowy i wydech końcowy) i każdą z tych części możesz wymienić z osobna ;)

Jeżeli przerdzewiała cała pucha np, to do wymiany jest cała puszka bo cała już będzie przerdzewiała, jeżeli rura to rura, itd. Jeśli zrobiła się dziura np na łączeniu rury ze środkowym wydechem, a cala reszta jest w porządku, to można wspawać tylko tam kawałek rury i połączyć w ten sposób wydech najtańszym sposobem
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez SmokyDRFT » 27 lut 2013, o 23:18

teraz byłem zobaczyć i w przed ostatnim czyli w wydechu środkowym było już coś robione bo jest taka "łata" przyspawana i chyba tam jest dziura czy można to spokojnie wymienić na nowe lub na używkę w przyzwoitym stanie ?? :)
SmokyDRFT
Czytacz
 
Posty: 71
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 12:54
Lokalizacja: RPZ

Postprzez Opik » 27 lut 2013, o 23:24

używkę możesz wsadzić jak masz pewne źródło, tzn wiesz ile na samochodzie ten wydech był. Bo wydechy mają to do siebie że rdzewieją od wewnątrz, więc z zewnątrz może być śliczny, a w środku już ruda sieczka i za pół roku powtórka z rozrywki... Nowe np Polmostrów nie są drogie, a naprawdę mają bardzo dobra jakość tych tłumików jest. I spokój na parę lat :)

Nie dziwne że Ci buczy, dźwięk wydechu zależy w głównej mierze właśnie od środkowego wydechu :D
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez SmokyDRFT » 27 lut 2013, o 23:31

no własnie tak buczy trochę jeszcze chwile pojeżdżę i będzie się darł jak czołg:) . a gdybym chciał sam wymienić ten środkowy wydech dam rade ??:P czy trzeba jechać z tym do mechanika i wybulić za robociznę a ta firme co napisałeś "Polmostrów" ile tak orientacyjnie wydechy u nich kosztują ?? :D
SmokyDRFT
Czytacz
 
Posty: 71
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 12:54
Lokalizacja: RPZ

Postprzez Opik » 27 lut 2013, o 23:37

Oj allegro i poszli ;) Ty masz hatchbacka 90KM tak? To szukaj wydechu o oznaczeniu 30.30 (Polmostrów), 1H0253409B (oryginał VW)

z tańszych jeszcze Asmet może być, nie kupuj tylko żadnego badziewia za 50zł bo za rok będziesz znowu wymieniał ;)

Jak masz podstawowe klucze i kanał to bez problemu sobie wymienisz :D Przy okazji możesz zaopatrzyć się w nową obejmę (w starej mogą pójść śruby przy odkręcaniu/dokręcaniu) i zobacz w jakim stanie są wieszaki wydechu (takie gumowe coś na czym wisi wydech)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez SmokyDRFT » 27 lut 2013, o 23:45

tak 1.8 GT hatchbeka 90km :P nawet teraz poszukam sobie tego wydechu puki pamiętam jego nazwę :P a jeszcze takie pytanko ile kosztuje naprawa szyberdachu ?? bo chyba szynę mi wywaliło i się nie otwiera :/
SmokyDRFT
Czytacz
 
Posty: 71
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 12:54
Lokalizacja: RPZ

Postprzez Opik » 27 lut 2013, o 23:59

Ojjj ciężko będzie, ja jak miałem problem z pękniętą lewą prowadnicą i szukałem porad to słyszałem historie o 300-400zł i to jak masz nowy szyberdach działający na podmianę.
Nie idzie tego cholerstwa niczym skleić, polutować, taki stop metalu magiczny. Ale ja pokombinowałem, podłubałem i naprawiłem dosłownie za darmo, jedyne czego potrzeba to kawałek drucika :) http://imageshack.us/photo/my-images/209/dsc02731u.jpg/ przejrzyj zdjęcia, załapiesz o co chodzi
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez SmokyDRFT » 28 lut 2013, o 00:09

u mnie też jest chyba problem z lewa szyna a nie można np całej szyny wymienić lub całego szyberdachu z takiego samego modelu autka rozbitka ?? to Ty włożyłeś tylko drucik miedzy szynę a tą rolkę i działa ?? :D słuchaj szukam tego wydechu ale nie mogę znaleźć ;/ z polmostrów nie znalazłem a z Asmet znalazłem do golfa II tylko ;/

[ Dodano: 2013-02-27, 23:11 ]
a u Cb w golfiku jest elektryczny szyberdach ?? bo u mnie jest elektryczny czy koszt naprawy wzrośnie tego ??
SmokyDRFT
Czytacz
 
Posty: 71
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 12:54
Lokalizacja: RPZ

Postprzez Opik » 28 lut 2013, o 00:18

elektryczny, elektryczny. Wiesz co, możesz szukać całego szybra, ale wtedy musisz rozebrać pół samochodu żeby to wymienić. A i tak nie masz gwarancji że długo podziała, bo Golfy miały taką wadę fabryczną, lewa prowadnica polega i już.

Tak, ogarnąłem tak drucikiem jak na tym zdjęciu (zdjęcia nie moje, ale wg nich naprawiałem) i działa rok :) Na wiosnę będę musiał trochę drucik podciągnąć albo wymienić na nowy i to wszystko, wolę odkręcić 4 śrubki, wyciągnąć szybę i pobawić się 5 minut drucikiem niż rozbierać pół samochodu i wywalać kasę na nowy szyber który nie wiadomo ile polata ;)

http://allegro.pl/tlumik-srodkowy-vw-go ... 98802.html
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez SmokyDRFT » 28 lut 2013, o 00:28

a no to już rozumiem muszę się tym zając gdzieś w wolnej chwili muszę tam po zaglądać bo nawet nie wiem co siedzi w tym szyberdachu ale tak jak mówisz to pewnie ta wada fabryczna dała o sobie znać już w końcu autko ma swoje lata :) ale jeszcze po jeździ ;) w sumie to moje pierwsze autko i dopiero co go poznaje ;P myślę że długo mi posłuży :D dzięki za ten link :)
SmokyDRFT
Czytacz
 
Posty: 71
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 12:54
Lokalizacja: RPZ

Postprzez Opik » 28 lut 2013, o 00:31

Ogarniaj ogarniaj, auto dbane dba o portfel :)
i jak z szybrem będziesz miał problem to pisz pw ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości