Głośność układu wydechowego.

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Głośność układu wydechowego.

Postprzez lesmie » 27 mar 2010, o 17:28

Jeśli się wywali wszystkie wnętrzności z katalizatora i zostawi pustą puszkę, to czy w samochodzie zrobi się dużo głośniej ?
kolor- czarny, rocznik-94 Pink Floyd. Nie tuningowany, oryginalny fabryczny !
lesmie
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 2 lis 2008, o 02:18
Lokalizacja: Wrocław

Głośność układu wydechowego.

 

Postprzez strzeliniasty » 27 mar 2010, o 17:43

lesmie, hmmmm oczywiscie :D zapraszam cie na spota ktory odbedzie sie na bielanach wroclawskich 10 kwietnia 2010 na parkingu przy electroworld blizej stacji LUKOIL posluchasz jak u mnie pracuje taki ukladzik i powiem ci ze do cichych to on nie nalezy :D
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez lesmie » 27 mar 2010, o 17:58

Na spocie postaram się oczywiście być, a o glośność pytam, bo byłem wymienić podziurawiony tłumik środkowy i złącze elastyczne i przy okazji okazało się że mam pusty w środku katalizator, a lubie jak jest cicho w samochadzie i teraz zastanawiam się czy jakbym wymienił katalizator na nowy, a to jest wydatek ok 400 zł. to czy zrobi się dużo ciszej w samochodzie, bo jak dużo ciszej jednak nie będzie, to nie warto.
kolor- czarny, rocznik-94 Pink Floyd. Nie tuningowany, oryginalny fabryczny !
lesmie
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 2 lis 2008, o 02:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez strzeliniasty » 27 mar 2010, o 18:07

katalizator nie ma chyba zbytniego wplywu na glosnosc tylko na osiagi, jezeli jest pusty to silniczek lepiej oddaje spaliny natomiast jezeli chodzi i glosnosc to przede wszystkim tlumik srodkowy i koncowy - jezeli nie masz srodkowego tylko strumienice lub zrobiony przelot to halas jest naprawde fajny :D
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez lesmie » 27 mar 2010, o 18:24

No to jak się nie zrobi dużo ciszej po wymianie katalizatora, to nie wymieniam, szkoda 400 zł. a tłumik środkowy i końcowy mam już dobry, przeglądy będę robił tam gdzie nie sprawdzają spalin.
kolor- czarny, rocznik-94 Pink Floyd. Nie tuningowany, oryginalny fabryczny !
lesmie
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 2 lis 2008, o 02:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez strzeliniasty » 27 mar 2010, o 23:21

jezeli masz srodkowy i koncowy w dobrym stanie to kata zostaw. pusty katalizator zagwarantuje ci lepsza prace silnika a tlumiki beda robic swoje czyli srodkowy tlumic bedzie wibracje a koncowy nie pozwoli zeby autko bylo glosniejsze niz fabrycznie
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez darkmen21 » 6 lip 2010, o 08:04

Odgrzeje temat.
Kwestia taka, że jak kupiłem golfika -1.8 ADZ 90 kucy, to wydawał mi się głośny, byłem na przeglądzie i pytalem o to kolesia żeby zobaczył jak tam tłumik,no i powiedział że nie jest skorodowany i wyglada ok, na analizie spalin wyszlo wszystko w normie. Jeżdżę już tak długo,ale nie daje mi to spokoju, bo czuje się jakbym miał sport tłumik czasami. Poprzedni własciciel nie byl raczej entuzjastą przeróbek. Co to może być?
Avatar użytkownika
darkmen21
Members
 
Posty: 1037
Dołączył(a): 16 lis 2008, o 11:35
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Postprzez ptaszek87 » 6 lip 2010, o 15:59

darkmen21 napisał(a):Odgrzeje temat.
Kwestia taka, że jak kupiłem golfika -1.8 ADZ 90 kucy, to wydawał mi się głośny, byłem na przeglądzie i pytalem o to kolesia żeby zobaczył jak tam tłumik,no i powiedział że nie jest skorodowany i wyglada ok, na analizie spalin wyszlo wszystko w normie. Jeżdżę już tak długo,ale nie daje mi to spokoju, bo czuje się jakbym miał sport tłumik czasami. Poprzedni własciciel nie byl raczej entuzjastą przeróbek. Co to może być?


ja mam taki silnik u siebie i seryjny wydech, jest niepordzewialy i w dobrym stanie, i jest glosniejszy zwlaszcza jak sie siedzi na tylniej kanapie to glosniej jest
wiec mysle ze nie powinienes sie tym martwic
Avatar użytkownika
ptaszek87
Czytacz
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 sie 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kętrzyn / Gdańsk

Postprzez prezesik » 6 lip 2010, o 18:06

Ja polecam wyjąć wszystkie dywaniki, kupić filc z allegro 2x3 m za 100 zł i wyciszyc całą podłogę razem z kanałem środkowym i nadkolami. Będzie naprawdę bardzo cicho.
Proszę zajrzeć do mojej galerii w profilu, jest opis i są fotki.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez darkmen21 » 7 lip 2010, o 07:07

ptaszek87, toś mnie pocieszył, no widocznie mamy takie wiesz silniki ala VR6 :ok:
prezesik25, no to robię obczajke ;-)
Avatar użytkownika
darkmen21
Members
 
Posty: 1037
Dołączył(a): 16 lis 2008, o 11:35
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Postprzez PabloSBT » 25 lip 2010, o 11:52

katalizator jest do oczyszczania spalin on nie tłumi :) wstaw zamiast kata 3 tłumnik to będziesz miał troche ciszej :P
PabloSBT
Members
 
Posty: 955
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:06
Lokalizacja: TKI | Kielce


- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości