Dziwne drgania powymianie tłumików

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Dziwne drgania powymianie tłumików

Postprzez Jackal » 21 wrz 2008, o 16:29

Witam:) Wczoraj wymieniłem w swoim golferze tłumik tylny i środkowy. Radość jednak nie trwała długo, tuż po odpaleniu oraz zgaszeniu silnika pojawia się dziwny dżwięk jakby tłumik uderzał o podwozie. Jednakże po sprawdzeniu odległości elementów obydwu tłumików od podwozia wszystko niby jest ok, odległośc jest spora. Podobnie jest gdy silniczek pracuje na biegu jałowym i w momencie podwyższenia obrotów do 1000, wydobywa się dziwny dżwięk z okolicy tłumika środkowego cos jakby pomruk tylko głośny,albo jakby tłumikbył dziurawy. Co to może być ? czyżbym żle poskłądał tłumik ??:). Aaaa wieszaki zmieniałem około miesiąca temu. Jeszcze jedna rzecz która mnie nie pokoi to lużny wydech można nim bujać na wszystkie strony tak chyba nie powinno być??? pozdr.
Jackal
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 20 sty 2008, o 13:12
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Dziwne drgania powymianie tłumików

 

Postprzez mani51 » 21 wrz 2008, o 16:40

masz katalizator? może się rorzeciał podczas wymiany tłumnika i teraz tak dzwoni. Gdzieś to ostatno było opisane na forum ale teraz nie mogę znaleźć
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez pablomed » 21 wrz 2008, o 17:40

obejrzyj ponownie miejsce gdzie rura tłumika przechodzi między belką skrętną a podłogą. Tam może się tłuc o belkę po obciążeniu samochodu, jeśli tłumik jest niedokładnie złożony.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez marcinkoz2910 » 21 wrz 2008, o 18:27

zobacz też czy obejmy którymi skręcałeś poszczególne części tłumika nie są w jakiś sposób skierowane w elementy podwozia lub tylnią belkę bo może to to uderzać
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez marcoo9 » 9 gru 2008, o 19:13

Sprawdz wszystkie gumy,zawiasy podtrzymujace tłumik bo moga byc już stare. :niepewny:
Nie jestem Fanem chwilowym VW.
Avatar użytkownika
marcoo9
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 23 lis 2008, o 08:26
Lokalizacja: Wronki

Postprzez crakersiak » 9 gru 2008, o 22:06

dzisiaj wkoncu uporalem sie z tym nieznosnym brzekaniem u mechanika bylem wyciol kwalek rury tam gdzie jest nad wachaczem kupilem rure prosta na zlomie 3 Zł dałem :D i poprostu nie zachodzila ona tak szybko sek w tym ze za szybko sie zginala i walila o wachacz dlatego taka impreza ladnie pospawal i cacy :D kosz 120 zł ja zaplacilem 60 zł :P
crakersiak
Czytacz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 13 lis 2008, o 23:05
Lokalizacja: GD


- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron