dziwne charczenie

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

dziwne charczenie

Postprzez mikroeis » 12 kwi 2015, o 10:46

Witam, golf III, 1.6 101KM , podczas jazdy slychac dziwne charczenie z rury wydechowej , tlumika ? Najbardziej to slychac gdy np jedziemy 60 - 70 km/h na czwartym biegu mając 2000-2300 obrotów i wciskamy gaz w podłogę. Przy obrotach wyzszego szczebla jak od 4000 do czerwonego slychac porzadna prace silnika a charczenia brak , pewnie dlatego ze przy wyzszych obrotach silnik jest glosny i zaglusza charczenie.
mikroeis
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 wrz 2014, o 15:51
Lokalizacja: Ełk

dziwne charczenie

 

Postprzez Schnaider » 12 kwi 2015, o 14:14

Charczenie jest charakterystyczne również dla alternatora, chociaż z wewnątrz pojazdu może się wydawać wydech.
Posłuchaj na jałowym jak pracuje alternator, a następnie dodawaj mocniej gazu i nasłuchuj.

U siebie to niedawno przerabiałem. Tylko u mnie później już też na jałowym charczał alternator.
Avatar użytkownika
Schnaider
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 3 kwi 2011, o 11:28
Lokalizacja: FZA

Postprzez mikroeis » 12 kwi 2015, o 15:31

Słuchaj no byłem na dole i sprawdziłem i no dzwiek silnika i tutaj caly przod jest jak zyleta czysty porzadny dzwiek, za to wlasnie ten dzwiek z tylu taki jakby mial chrypkę
mikroeis
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 wrz 2014, o 15:51
Lokalizacja: Ełk

Postprzez Schnaider » 13 kwi 2015, o 17:06

To musisz poszukać na kanale dziury w tłumiku albo jakiegoś ogniska rdzy i tam sprawdzić.
Avatar użytkownika
Schnaider
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 3 kwi 2011, o 11:28
Lokalizacja: FZA

Postprzez GolfiarzJR » 13 kwi 2015, o 18:05

mikroeis, Prawdopodobnie masz malutką dziurke w którymś tłumiku lub rurze(zalezy czy masz przelot) wpadnij pod kanał i dokładnie poglądaj cały układ wydechowy , możliwe że katalizator lub strumienica jest na dobicie :) daj znać skąd dochodzi dzwięk , środek , porki , czy tył ?
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez mikroeis » 13 kwi 2015, o 20:36

ja wiem skad... ? no tak z tyłu. Ja jestem ogolnie laik ale zajrzałem pod spód na takim wzniesieniu i ten tłumik ma lekka dziurę i ogolnie jest taki na rozlocie spurchniały cały. znajduje sie mniej wiecej tak na wysokosci tylnych siedzen albo poczatku bagaznika. To chyba bedzie przyczyna nie ?
mikroeis
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 wrz 2014, o 15:51
Lokalizacja: Ełk

Postprzez GolfiarzJR » 13 kwi 2015, o 20:45

mikroeis, Najlepiej i najprościej jest jechać do serwisu z tłumikami , ale takim typowym który się tylko tym zajmuje ponieważ oni wiedzą jak dopasowac inny tłumik jak nie będą mieli do twojego modelu na stanie , dasz mniej wiecej 200zł i masz zrobiony idealnie i na długo , przy okazji wejdziesz na kanał i zobaczysz co nie tak z podłogą :)
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości