dziwna rurka

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

dziwna rurka

Postprzez k-m-r1 » 29 gru 2008, o 18:14

mam pytanie o taą rureczkę zaślepioną gumowym korkiem wystającom w górę od wydehu tuż przy wilniku benzynowym do czego ona słurzy? bo przecież jest tam po coś a niewiem po co
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

dziwna rurka

 

Postprzez malapawel » 29 gru 2008, o 19:11

rurka ta sluzy do sprawdzania emisji spalin po podlaczeniu do kompa
malapawel
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 29 sie 2008, o 16:09
Lokalizacja: Białystok
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: kombi

Postprzez SotoM » 29 gru 2008, o 20:05

służy do spr. emisji spalin przez analizator emisji spalin ;-) którym juz tez moze sterować komputer...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez marcinkoz2910 » 29 gru 2008, o 23:09

mam pytanie o taą rureczkę zaślepioną gumowym korkiem wystającom w górę od wydehu tuż przy wilniku benzynowym do czego ona słurzy? bo przecież jest tam po coś a niewiem po co
w każdym benzynowym to jest? :-|
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez pablomed » 30 gru 2008, o 14:03

nie w każdym. Generalnie w starszych wytryskach Digifant, Digijet itp. Pomaga skontrolować skkład spalin i ustawić mieszankę w tych wtryskach w których coś się jeszcze da ustawić, czyli raczej w Golfach II, a w trójkach tylko do kontroli przed katalizatorem. Bo za nim określenie składy spaluin nie jest już miarodajne dla oceny składu mieszanki.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez k-m-r1 » 30 gru 2008, o 19:05

pablomed napisał(a):Generalnie w starszych wytryskach Digifant, Digijet itp. Pomaga skontrolować skkład spalin i ustawić mieszankę w tych wtryskach w których coś się jeszcze da ustawić, czyli raczej w Golfach II, a w trójkach tylko do kontroli przed katalizatorem
czyli u mnie ta rurka jest tylko do kontroli?

jeszce spytam wiem że nie ten dział lecz rozbierajac pokrątła od nawiuwu i niżej zaślepki trafiłęm na coś dziwnego zauważyłem obok przycisku do ogrzewania tylnej szyby dwa jak by gniazdka jedno białe drugie czarne przymocowane do listewki w ta do obudowy po zdjeciu zaślepek tych środkowych widac je do czego słurza lub po co wogule są??
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez stelf1 » 3 sty 2009, o 17:56

witam. wpisz sobie w google "obd2" lub "obd-2". wszystko bedzie jasne.
stelf1
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 sie 2008, o 21:01
Lokalizacja: zawiercie

Postprzez marcinkoz2910 » 3 sty 2009, o 18:06

k-m-r1 napisał(a):u mnie ta rurka jest tylko do kontroli?

jeszce spytam wiem że nie ten dział lecz rozbierajac pokrątła od nawiuwu i niżej zaślepki trafiłęm na coś dziwnego zauważyłem obok przycisku do ogrzewania tylnej szyby dwa jak by gniazdka jedno białe drugie czarne przymocowane do listewki w ta do obudowy po zdjeciu zaślepek tych środkowych widac je do czego słurza lub po co wogule są??
full opis znajdziesz u nas na 4um użyj tylko opcji szukaj albo zajrzyj na dział porad

--> http://www.golf3.pl/topics28/kody-uster ... t13320.htm
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa


- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość