czym połączyć kolektor ze srodkowym

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

czym połączyć kolektor ze srodkowym

Postprzez KooxPL » 14 sty 2013, o 21:21

kupiłem kolektor rurowy zdjęcie kolektora
i nie wiem jaką zlaczka go połączyć czy dawać plecionke czy nie i gdzie sondę zamontować i jak . czy są np już jakieś zestawy gotowe żeby obrazu zamontować ? pomóżcie jak możecie
Avatar użytkownika
KooxPL
Czytacz
 
Posty: 120
Dołączył(a): 5 wrz 2010, o 01:24
Lokalizacja: WWE

czym połączyć kolektor ze srodkowym

 

Postprzez K7 » 15 sty 2013, o 14:56

Ja na twoim miejscu zrobiłbym tak ze od razu za połączeniem kolektora z z rurą wydechu zamontowałbym sondę ( najlepiej jesli dorwałbys rurę z gniazdem sondy którą bys sobie przykręcił i by grało jesli nie to musiałbys cos pokombinowac, np. wywiercic dziurę w rurze i dospawac nakrętke w ktorej trzymała by się sonda, ew. wyciąc gniazdo sondy z starej rury wydechowej i wspawac do tej nowej) parę cm za sonda dałbym plecionkę zeby cały tłumik nie był zamontowany na sztywno. połączenie nowego kolektora z rurą oczywiscie skręcane na śruby. całośc skręcic na śruby taką złączką + oczywiscie uszczelka i ew. pasta montazowa Obrazek

i mysle ze tak by bylo dobrze :-)
K7
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez PiJey88 » 15 sty 2013, o 16:43

w zestawie do tego kolektora jest taka blaszka do której pasuje seryjne mocowanie katalizatora, więc wytnij te mocowanie z kata i przyspawaj do niego rurę, plecionki nie potrzebujesz bo to łączenie jest ruchome (ogólnie kiepski patent z tym jest wymyślony, ciężko dobrze spasować i uszczelnić)
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez KooxPL » 15 sty 2013, o 20:33

kata sprzedałem ;/ ale znalazłem.mocowanie od bmw powinno chyba pasować. fObrazek

[ Dodano: 2013-01-15, 19:35 ]
teraz tylko czekam na odpowiedź , czy średnica będzie pasować . jak tak to biorę to
Avatar użytkownika
KooxPL
Czytacz
 
Posty: 120
Dołączył(a): 5 wrz 2010, o 01:24
Lokalizacja: WWE


- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości