czym najlepiej potraktoweac rdzę - wyprawki

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

czym najlepiej potraktoweac rdzę - wyprawki

Postprzez dziura » 2 wrz 2008, o 15:50

witam, w kilku miejsca mojego golfa pojawiają sie rdza (po lusterkami, pod tylnia szyba, na dolnej czesci drzwi,nadkola itd :shock: ). Chcialem zetrzec te miejca do gołej blachy połozyc jakis srodek na rdzę i taki sam lakier, nie wiem co położyc na tą goła blache zeby te wyprawki jak najdłuzej sie trzymały. Czt kots mo ze polecic jakis podklad czy cos takiego? a moze powinienem polozyc kilka warstw? :-|
dziura
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 mar 2008, o 16:43
Lokalizacja: Śrem/Poznań

czym najlepiej potraktoweac rdzę - wyprawki

 

Postprzez zelek.um » 2 wrz 2008, o 16:09

może się nie znam ale sądzę że jeśli chodzi o lakier to nie ma co bawić się w to samemu a dać to do zrobienia w jakimś zakładzie jeśli chcesz żeby to wytrzymało kilka lat :] źle zrobiony lakier jest wredny i lubi rdzewieć ciągle i odpadać itp
zelek.um
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 sty 2008, o 23:27
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez marcinkoz2910 » 2 wrz 2008, o 17:10

polecam to:

Obrazek

jest to GRUNT ANTYKOROZYJNY i robi się tak czyścisz daną powierzchnie (dla lepszego efektu) smarujesz zainfekowane rdzą miejsce i czekasz aż wyschnie (powstaje powłoka podobna co polewy lukrowej na ciasteczkach :-P ) i w miejscach bardziej widocznych szlifujesz to delikatnie papierem taż aby było to równe a nie pofałdowane i malujesz to lakierem i efekt jest jak ta lala ;-) P.S. podobno producent daje gwarancje 5lat na ten środek, ja mam zrobione poprawki na golfie i jest super ale na większe miejsca to polecam już warsztat lakierniczy bo nie pomalujesz tych wielkich powierzchni tak ładnie. Pozdro :-)
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Dam88 » 2 wrz 2008, o 18:24

marcinkoz2910, ile to kosztuje? :D i czy trzeba dawac podklad na to?
Papier ścierny: kilka złotych, Golf mk3: kilka tysięcy złotych, ścierać z niego lakier -> Bezcenne :)

>>mk3 abd by Dam88 <<
Avatar użytkownika
Dam88
VIP
 
Posty: 631
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 16:43
Lokalizacja: Swarzędz

Postprzez marcinkoz2910 » 2 wrz 2008, o 18:33

ja dałem za to 20zł jest tego litr i wygląda trochę i pachnie jak wikol :-P hehe ale ma całkiem inne właściwości, a co do podkładu to powiem tak kumpel co mi to polecił zrobił sobie tym całą maskę bo co ją pomalował to mu rdza ją znowu jadła i przleciał ją całą tym gruntem i pomalował i po roku nic nie spękało i nic rdza nie zainfekowała a jak też poprawki bez podkładu robiłem tyko przy konserwacji podwozia użyłem podkładu dla pewności a tak to nie dawałem podkładu i jest fajny efekt :-) pozdro
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Dam88 » 2 wrz 2008, o 21:29

ok, dzieki, powiedz mi jeszcze, kupie to w motoryzacyjnym?
Papier ścierny: kilka złotych, Golf mk3: kilka tysięcy złotych, ścierać z niego lakier -> Bezcenne :)

>>mk3 abd by Dam88 <<
Avatar użytkownika
Dam88
VIP
 
Posty: 631
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 16:43
Lokalizacja: Swarzędz

Postprzez marcinkoz2910 » 2 wrz 2008, o 21:47

ja to kupiłem u takiej babki w skoczowie co miesza lakiery do aut i ma tam takie różne gupotki i tam to kumpel kupił a ja też tam to kupiłem... pozdro
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez dziabi3 » 5 wrz 2008, o 16:30

ja polecam tak

1. szlifujemy tyle ile sie da i tak aby jak najmniej zdrowego lakieru zniszczyć
2. odtłuszczamy są specjalne anty silikonowe odtłuszczacz warto kupić przyda się do odtłuszczania pod konserwacje lakier byle co za litr 14 zł np firmy bol
3. kupujemy małą buteleczkę 30 ml bronuxa to odrdzewiacz i podkład w jednym. zjednej takiej małej fiolki za 9zł ja objechałem 2 błotniki od srodka a było duzo rdzy
2 progi i w nadkolach super wydajne to
4. nanosisz to pędzelkiem i czekasz arz wyschnie tam gdzie rdza to zwiąże na czarno lub brązowo a tam gdzie zdrowe t będzie fioletowe
5. szlifujesz to jeszcze raz aby zostało tylko we wgłębieniach z rdzą i odłuszczasz
6. kladziesz podkład zwykły lub antykorozyjny czyli epoksydowy , jak będzie gesty nie rozrobiony to nie trzeba kłaść zwykłego
7.szlifujesz to odtłuszczasz kładziesz lakier

jak chcesz więcej info to na gg
mogę ci po kolei wsio wytłumaczyć
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef

Postprzez marcinkoz2910 » 8 wrz 2008, o 20:33

dziabi3, ten środek co pisze kolega o nim jest też bardzo fajny ale drogi a ma te same właściwości co ten moj polecany grunt ;-) a polak chce mieć dobrze i tanio :-D ale czy czasami warto........?? ale ja wiem jedno i moi znajomi co to tez spróbowali wiemy że warto :super:
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez arden » 12 wrz 2008, o 21:41

kup farbe tlenkowa , jest koloru czerwonego. Idz do sklepu z farbami i tam ci sprzedadza.
Farba ta wchodzi w reakcje z rdza im wiecej rdzy bylo tym bardziej ciemnieje, i nie jest az tak znowu droga . uzyj ja jako podkladu, bedzie dobrze
arden
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 wrz 2008, o 20:23
Lokalizacja: mielec,dębica

Postprzez marcinkoz2910 » 12 wrz 2008, o 22:15

kolejna uwaga ten GRUNT ANTYKOROZYJNY tworzy powłokę po wyschnięciu taką twardą jak porcelana....
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa


- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości