Czy rura kolekt. od 1.9D pasuje do 1.8 benz.

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Czy rura kolekt. od 1.9D pasuje do 1.8 benz.

Postprzez VWojtek » 3 maja 2010, o 18:35

Witam. Czeka mnie wymiana rury kolektorowej, mój silnik to 1.8 ABS. Przy okazji chce usunąć katalizator. Zastanawiam się czy rura kolektorowa od diesla 1.9 podejdzie do mojego silnika. Ta rura jest dłuższa i przez to mogła by zastąpić kata i nie musiałbym zamiast niego wstawiać dodatkowej rurki. CHodzi mi o coś takiego: http://moto.allegro.pl/item1001818290_v ... rdoba.html
Zamiast tego: http://moto.allegro.pl/item1018692680_r ... ratis.html
My Golf
Avatar użytkownika
VWojtek
Czytacz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 lis 2007, o 10:16
Lokalizacja: Jaworzno

Czy rura kolekt. od 1.9D pasuje do 1.8 benz.

 

Postprzez opolanin » 4 maja 2010, o 10:06

VWojtek, dobre pytanie, widzę że do kolektora wydechowego podejdzie ale moje obawy są co do czego innego, mianowicie nie wiem jaka jest odległość zaznaczona na rysunku, bo nawet jak cała rura będzie za krótka to można dospawać na upartego a poza tym wstaw sobie strumienicę, będzie lepszy efekt wydalania spalin albo jakąś przelotówkę

Obrazek
opolanin
 

Postprzez VWojtek » 5 maja 2010, o 19:30

Też się zastanawiałem czy na wysokość będzie pasować, ale jest ten łącznik elastyczny to w razie czego można troche nagiąć :-) Chyba kupie tą rure a jak nie bedzie pasować to wystawie na allegro chyba że ktoś z tym dieslem mi ją zmierzy i napisze wymiary :lol:
My Golf
Avatar użytkownika
VWojtek
Czytacz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 lis 2007, o 10:16
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez bobofrut » 5 maja 2010, o 19:36

kolego a średnica tej rurki,bo dizelek ma chyba większom średnice nisz benzyna. :?:
uslugi spawalnicze nr.tel.603 306 459
bobofrut
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 28 kwi 2010, o 12:07
Lokalizacja: pomorskie.GBY

Postprzez opolanin » 7 maja 2010, o 11:19

bobofrut, średnica powinna być taka sama ale nie jestem pewien
opolanin
 

Postprzez VWojtek » 7 maja 2010, o 11:35

Też myśle że średnica będzie taka sama a nawet jak będzie większa to nic się nie stanie. Na razie napisałem e-mail do gościa co sprzedaje te rury na allegro i ma mi sprawdzić ;-) Zaproponował też tłumik zamiast kata ale tłumik to tłumik chyba że jest on w środku przelotowy, ma ktoś taki?
My Golf
Avatar użytkownika
VWojtek
Czytacz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 lis 2007, o 10:16
Lokalizacja: Jaworzno


- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości