Zła pompa, problem ze zwrotem

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

Zła pompa, problem ze zwrotem

Postprzez 15kamel » 9 lip 2013, o 16:57

Witam,,
mam mały problem, w sobote kupilem pompe wspomagania do mojej golfiny w intercarsie.
Stara pompe oddalem, wycenili mi ja na 120zl, nowa kupilem za 3 stowy. Problem jest w tym ze ta nowa pompa rozni sie od starej tym ze jest za krotki walek 4-5mm i nie da sie jej bez przerobek zamocowac, poniewaz pasek klinowy i kolo nachodza na inne kolo. Niestety moj mechanik kapnął sie dopiero gdy pompe poskrecal juz na samochodzie, po czym informujac mnie ze to nie ta pompa wymontowal ją. Pojechalem do sklepu na wymiane, okazalo sie ze mieli zły rysunek pompy dlatego dali mi nie tą co potrzeba i ta pompa rozni sie tez cisnieniem, moja miala 90bar ta ma 72. Czyli tak czy siak wspomaganie by kulało. Problem jest w tym ze nie chcial mi przyjac tej pompy na wymiane poniewaz była przykrecana, to powiedzialem facetowi ze to jego wina bo ja pomp nie porównywałem tylko starą zabrał i nową(po regeneracji) dostalem w okienku, jak moglem dostrzec roznice? wkoncu to jego obowiazek jest by dac towar odpowieni(majac stara na porownanie, ja nie musze sie znac na tym). Wymiguje sie ze bład w rysunku. Jutro mam sie dowiedziec czy wymienia mi pompe czy nie(bo gdzies musza zadzwonic), zostawilem pompe u nich, oczywiscie wzialem stosowne pokwitowanie na to i jutro sie zglosze. Czy maja prawo odmowic mi przyjecia tej pompy? pozdrawiam
15kamel
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 lis 2011, o 18:48
Lokalizacja: Żyrardów

Zła pompa, problem ze zwrotem

 

Postprzez łukasz1983 » 9 lip 2013, o 19:14

Nie nie maja prawa ci odmuwić reklamacji.Oni zawalili a nie ty bo jak piszesz nie jesteś znawcą,a oni po oddaniu twojej starej muszą dobrać ci taką samą a nie dać inny model i pużniej wypiąć się na ciebie.
Nie daj się zbyć,mają obowiązek wymienić ci na dobry model,bo to oni dobrali ci zły model.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez tede gti » 9 lip 2013, o 22:06

Sprawa wygląda tak,sprzedawca powinien poruwnać starą pompe z nową podczas sprzedaży,mechanik też to powinie zrobić.Zwrot pompy jest możliwy jeśli oddajesz pełnowartościowy towar,twoja została założona(jest traktowana jako używana)w tym wypadku zostaje reklamacja pompy-w twoim przypadku za słabe ciśnienie pompy,sprzedawca musi przyjąć reklamacje odesłać pompe do hurtowni (czas trwania do 14 dni roboczych)w przypadku uznania zwrot gotówki,po zwrocie kasy kupujesz jaką trzeba.Wina siedzi po stronie sprzedawcy(powinien porównać)i mechanika (widzi co demontuje i widzi co montuje).Tyle moge ci podpowiedzieś gdyż pracowałem w warsztacie a w chwili obecnej zajmuje się częściami do samochodów.Jak masz pytania to pisz.Pozdro :-)
tede gti
Czytacz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 5 lip 2012, o 17:38
Lokalizacja: Pabianice


- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości