zbieznosc problem!!!!pomocy

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

zbieznosc problem!!!!pomocy

Postprzez Sebastian1988 » 6 cze 2008, o 22:43

Mam kłopot...jak jade prosto mam kierownice skrecna lekko w lewo....i jak to zrobic??? mam poduszke wiec nie bede przestawial kierownice....i co njagorsze niby na drazkach bym to ustawil ale jest małe ale????tam jest sportowe zawieszenie jakies...i nkt nie chce sie tego podjac bo w komputerach maja wbite sercyjen ustawienia...co zrobic??
Sebastian1988
Czytacz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 31 maja 2008, o 22:23
Lokalizacja: Poznań

zbieznosc problem!!!!pomocy

 

Postprzez SotoM » 7 cze 2008, o 00:05

witam.to jedź do innego warsztatu który robi geometrię. a to sport zawieszenie to co masz?? amory i spręrzyny?? jesli tak to bez problemu mozna robic geo. wtedy nie rusza sie kąta pochylenia koła tylko zamą zbiwrznosc(na droązkach) i to wystarczy aby kierownica sie wyprostowała. chyba byłeś u jakiś leniów...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez cyngiel » 7 cze 2008, o 00:55

Też miałem lekko skręconą kierkę, ale przestawiłem na frezie, po co ruszać geometrię, jeśli Cię nie ściąga (chyba że ściąga). Ja coprawda nie mam poduszki, ale podobno to nie jest trudna sprawa z wyjęciem
cyngiel
Czytacz
 
Posty: 85
Dołączył(a): 1 paź 2007, o 17:30
Lokalizacja: Gostyń/Poznań

Postprzez leopard » 7 cze 2008, o 01:14

cyngiel napisał(a):Też miałem lekko skręconą kierkę, ale przestawiłem na frezie, po co ruszać geometrię, jeśli Cię nie ściąga (chyba że ściąga). Ja coprawda nie mam poduszki, ale podobno to nie jest trudna sprawa z wyjęciem


nie ma problemu - odłącz AQ - wykrec AirBag (2 śruby) - zdejmij kiere (jedna śruba) - uważaj na zwijacz airbagu - jest to częśc przykręcona bezpośrednio do kierownicy (łącznik między poduszką a nadwoziem - dzieki zwijaczowi kręcisz kierownicą i masz przy tym cały czas komunikację między airbagiem a sterownikiem - musisz przed zdjęciem wypiąc wtyczkę ze zwijacza - jest po lewej stronie pod kierownicą - żółta wtyczka o ile dobrze pamietam - wyprostuj kiere - skręc wszystko do qpy - podłą AQ ... sterownik nawet nie zauważy ze poduszki nie było :roll:
Avatar użytkownika
leopard
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez virus_wrona » 7 cze 2008, o 01:45

Sebastian1988, jeśli Cię ściąga na którąś stronę lub ścina Ci opony to jedź na geometrię. Jeśli nie, to przestaw sobie kierownicę jak koledzy wyżej pisali. Sam to robiłem - nic trudnego (też mam airbaga). Powodzenia!
"Some things are best left alone
VW Golf"
Avatar użytkownika
virus_wrona
Badacz tematu
 
Posty: 232
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 02:06
Lokalizacja: Niepołomice


- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości