Wyciek z pompy wspomagania i ze zbiorniczka płynu

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

Wyciek z pompy wspomagania i ze zbiorniczka płynu

Postprzez Golfina12 » 3 maja 2013, o 10:43

Witam wczoraj podczas jazdy zauwazylem ze coc mi zgrzyta przy skrewcaniu i po otorzeniu maski zauwazylem ze płyn wycieka ze zbiorniczka a od spodu ze z pompy tez kapie płyn. Moje pytanie czy to juz jest pompa do wymiany ? i jaki moze byc koszt wymiany pompy (robocizna ) POzdrawiam forumowiczów :)
Golfina12
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 lis 2012, o 09:50
Lokalizacja: biłgoraj

Wyciek z pompy wspomagania i ze zbiorniczka płynu

 

Postprzez pablomed » 3 maja 2013, o 11:14

Golfina12, sprawdź poziom płynu wspomagania w zbiorniczku, jeśli wyciekł to pompa bardzo szybko bedzie do wyrzucenia, więc szybko dolej. Cieknącą pompę opłaca sie regenerować pod warunkiem że daje dobre ciśnienie czyli ze wpspomaganie dobrze działa - poprzez wymiane łożyska i simeringu - opisy na każdym forum, koszt w zakładzie specjalistycznym jakieś 100-150 za regenerację plus demontaż i montaż
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Golfina12 » 3 maja 2013, o 13:56

Dzieki za rade. Chyba jednak kupie uzywana bo rowniez koszt 150 zł. Mam tylko pytanie czy do mojego golfa3 1.9 SDI podejdzie popma od 1.9 TDI ?
Golfina12
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 lis 2012, o 09:50
Lokalizacja: biłgoraj

Postprzez pablomed » 5 maja 2013, o 12:43

W tej kwestii nic nie zastąpi Twoich oczu: trzeba sprawdzić czy ma takie samo odsadzenie koła pasowego oraz czy ma taki sam kształt wejść na węże z płynem (dwie odmiany sa ) - reszta nieistotna jeśli od VW z tych lat będzie
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez gwozdziu » 8 maja 2013, o 21:27

Ale spróbuj najpierw dolać płynu i zobacz czy ucieka. Mi uciekł płyn jak rozkręcałem silnik i też myślałem, że już po pompie, ale dolałem i nie póki co jest dobrze i nie ucieka.
gwozdziu
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 8 maja 2013, o 20:10
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Postprzez Julka18GT » 5 gru 2013, o 14:35

Witam, od niecałego roku jestem właścicielką golfa 1.8 GT. Otóż po wymianie paska na pompie wspomagania, po kilku dniach i około 250 km ze zbiorniczka płynu wspomagania wyleciał (dosłownie wybuchł) płyn, ochlapał cały silnik. Moje pytanie jest następujące: Czy to pompa, czy maglownica? Wspomaganie kierownicy mimo tej usterki jest, podczas kręcenia słychac tylko że brakuje w tym układzie płynu, jest sucho. POMOCY!
Jula w golfie
Julka18GT
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 sie 2013, o 14:21
Lokalizacja: Zielonka

Postprzez pablomed » 7 gru 2013, o 23:32

raczej pompa, nie wiem co tam się stało, być może coś z zaworkiem co jest na wyjściu pompy, rozebrać zobaczyć może się zatkał
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez snowfox » 3 sty 2014, o 11:07

Wtam prosze o pilną pomoc
Szczeliła mi pompa wspomagania, zbiorniczek z płynem jest cały zalany a w środku połowa ilości jaka została.
Chciałem kupić używaną, nową, albo zregenerować ale pierwsze co to musze podać kod silnika.
Wiem tylko tyle ze to MK3 '97 101km 1.6, klimatyzacja, wspomaganie. Samochód stoi u mechanika a ja jestem w pracy i szukam.
Proszę o pomoc - PILNE

OK - już mam znajdował sie na naklejce w bagażniku, na naklejce na rozrządzie i w książce serwisowej na 1 stronie :D
snowfox
Czytacz
 
Posty: 81
Dołączył(a): 12 wrz 2013, o 09:28
Lokalizacja: Sosnowiec


- - - Airmax, dostawca internetu światłowodowego, zbiera pochwały od klientów na niezależnym forum opinii. Sprawdź recenzje na https://opiniak.com



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość