wspomaganie

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

wspomaganie

Postprzez wazki21 » 17 mar 2008, o 15:27

Witam. Mam problem, mianowice piszczy mi pompa wspomagania (głośno chodzi), dodatkowo przy skręcaniu jadąc powoli słychac jakby gruchotanie. Pasek jest naciągniety. Sprawdzałem olej, barwa bardzo cienmozielona, prawie czarna..(gdzieś na forum wyczytałem, że ma byc kolor jasnozielony). I tu sie nasuwa pytanie czy wymiana oleju pomogłaby czy tez pompa juz jest na wymarciu. Aha i mam prośbę...podajcie mi rodzaj i nazwę oleju jaki najlepiej zastosować...
wazki21
Czytacz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 19 lut 2008, o 15:08
Lokalizacja: OPOLSKIE

wspomaganie

 

Postprzez arek ryba » 17 mar 2008, o 16:56

wazki21 napisał(a):słychac jakby gruchotanie

uuu coś czuje że łożysko ci poszło na pompie i temu też piszczy. zdejmij pasek i sprawdz czy są luzy na kole pompy. i zobacz czy wogóle da się nią zakręcić. będziesz musiał kupić drugą bo takich pomp się nie regeneruje.
nowa ok 400-500zł. używana 100-150zł.
miałem ten sam oproblem piski i gruchotanie... ;-)
Avatar użytkownika
arek ryba
Members
 
Posty: 701
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 11:24
Lokalizacja: grudusk

Postprzez wazki21 » 17 mar 2008, o 21:59

Dzięki wielkie za radę. Ale niestety juz mi się ona chyba nie przyda. Straciłem już cierpliwośc do niego i zbyt dużo kasy by dalej w to padło inwestować. We wtorek idzie na handel!!!
wazki21
Czytacz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 19 lut 2008, o 15:08
Lokalizacja: OPOLSKIE

Postprzez kajtek » 17 mar 2008, o 22:24

ja mam pytanie do tych którzy zmieniali płyn od wspomagania, czy pomaga to tak jak słyszałem, a mianowicie czuc doś wyraźnie że lżej kreci sie kierownica? U mnie za cieżko sie niekreci co prawda ale wydaje mi sie że jeszcze lżej powinno sie krecić...
Avatar użytkownika
kajtek
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 12:49
Lokalizacja: ONY Opolskie, NYsa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez arek ryba » 18 mar 2008, o 08:47

no jasne kajtek jak płyn jest zasyfiony i stary to napewno bezie ciężko kręcić kierownicą>
Avatar użytkownika
arek ryba
Members
 
Posty: 701
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 11:24
Lokalizacja: grudusk

Postprzez raf.sie » 18 mar 2008, o 13:02

mechanik powiedział że wymiana tego oleju nic nie da.w golfach III tak już jest że jak chodzi dobrze to chodzi a później pompa siada i do wymiany :-(

wazki21 napisał(a):słychac jakby gruchotanie


u mnie też to jest i jest rozwalone łoiżysko na amortyzatorze więc posłuchaj dobrze w którym to miejscu

wazki21 napisał(a):podajcie mi rodzaj i nazwę oleju jaki najlepiej zastosować


hipol ATF
co za ......... naród
raf.sie
Badacz tematu
 
Posty: 259
Dołączył(a): 2 mar 2008, o 14:10
Lokalizacja: somewhere

Postprzez winko79 » 21 mar 2008, o 19:03

witam.mam maly problem z pompą od wspomagania, wymienialem łozysko i okazalo sie ze po wymianie łozyska pompa zaczela strasznie "wyć"na wyzszych obrotach a przy skrecie to juz wogole.przed wymiana oprocz łozyska nic jej nie dolegalo.Moze zle cos poskrecalem?Czy łopatki w pompie sa ukladane w jakis konkretny sposob?
winko79
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 mar 2008, o 18:40
Lokalizacja: Kielce


- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości