Wspomaganie - pytanie i dziwny objaw

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

Wspomaganie - pytanie i dziwny objaw

Postprzez Enderli » 4 paź 2013, o 09:45

Witam!
3 dni temu wychodząc z pracy o 6:00 rano było u mnie -2 stopnie :) ale do rzeczy, odpaliłem mojego diesla no i wyjezdzam z parkingu a tu dziwny dzwiek przy skrecaniu czy to w lewo czy w prawo tak jakby trzeszczenie przy probie rozciagniecia sprezyny zimnej cos takiego, lecz po zagrzaniu auta wszystko wraca do normy... pytanie o co biega? czyzby jakas wymiana sie szykowala w wspomaganiu ? A drugie pytanie zaułwazyłem ze mam juz prawie przy minimum na bagnecie ze zbiornika od ukladu wspomagania malo plynu... Czy moge dolac ? ( nie wiem jaki) czy lepiej poprostu wymienic na nowy ?
Prosze o pomoc i pozdrawiam !
Enderli
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 22 cze 2013, o 15:34
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Wspomaganie - pytanie i dziwny objaw

 

Postprzez kebs » 4 paź 2013, o 18:15

Płyn wspomagania, zależnie czy to syntetyk, pół-syntetyk czy minerał - różni sie kolorem. Co byś właśnie mógł go dolać w sytuacji, gdy nie wiesz jaki masz.

Chociaż wymiana nie zaszkodzi.

Jeśli go ubywa, szukaj wycieków.



Co do trzeszczenia, pasek spróbuj podciągnąć. A jeśli nie wyemień na nowy. 10 zł a będziesz miał pewność co do sprawności. Pewnie zrobił sie twardy i gdy jest zimno, nie łapie przyczepności do końca :)
Praktycznie wszystkie części - MK3 2.0 2E. PW !


moj-golf/czerwone-mkiii-t61801.html
Avatar użytkownika
kebs
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 16 lip 2012, o 19:07
Lokalizacja: Andrychów

Postprzez Enderli » 4 paź 2013, o 19:38

kebs napisał(a):Płyn wspomagania, zależnie czy to syntetyk, pół-syntetyk czy minerał - różni sie kolorem. Co byś właśnie mógł go dolać w sytuacji, gdy nie wiesz jaki masz.

Chociaż wymiana nie zaszkodzi.

Jeśli go ubywa, szukaj wycieków.



Co do trzeszczenia, pasek spróbuj podciągnąć. A jeśli nie wyemień na nowy. 10 zł a będziesz miał pewność co do sprawności. Pewnie zrobił sie twardy i gdy jest zimno, nie łapie przyczepności do końca :)


No widzisz, o to mi chodziło, pasek wymienie tak czy siak a z tym płynem to z tego co mowisz to ja mam kolor taki niebieskawy wiec musze zobaczyc jaki ma kolor z tych trzech co wymieniles i sobie doleje zeby miec pewność :) Dziekuje !
Enderli
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 22 cze 2013, o 15:34
Lokalizacja: Strzelce Opolskie


- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości