wspomaganie kierownicy

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

wspomaganie kierownicy

Postprzez BULID » 12 sty 2009, o 14:52

Jak sprawdzic czy potrzeba jest wymiana pompy czy moze calej kolumny. Jak ostatnio zalalem plyn to jezdzilem caly dzien na nim, a nastepnego dnia mialem wiekszosc na plytkach w garazu.
Jaki jest tego koszt i czy mozna ta wymiane przeprowadzic samemu???
golfik 1.9D CL 1992roku. :)
BULID
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 11 sty 2009, o 14:16
Lokalizacja: Rumia

wspomaganie kierownicy

 

Postprzez Mermit87 » 12 sty 2009, o 20:06

Przy pompie obejrzyj te miejsca do których prowadzą przewody, a maglownice obejrzyj w miejscach gdzie są te gumy, z tych miejsc może się lać.
A co do wymiany:
z pompą nie ma większego problemu około 30-45 minut i po robocie, a z maglownicą to już więcej roboty bo trzeba auto podnieść na pachołkach, odkręcać koła itd..., najlepiej jak by był kanał :-)
Avatar użytkownika
Mermit87
Badacz tematu
 
Posty: 245
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 15:19
Lokalizacja: Sosnowiec/Kucbork/W-M

Postprzez BULID » 13 sty 2009, o 00:07

kanal posiadam nie ma z tym wiekszego problemu:D
czy musze znowu wlac plyn aby dokladnie zbadac skad ucieka mi on czy moze jest jakis inny sposob na sprawdzenie tego???
Na necie wydzialem ceny odnosie regeneracji kolumny ze wspomaganiem ok 500zl i ta cena mnie przeraza.
czy mozna to zalatwic jakos taniej???? :niepewny:
BULID
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 11 sty 2009, o 14:16
Lokalizacja: Rumia

Postprzez Mermit87 » 13 sty 2009, o 16:01

Raczej musisz wlać płyn, ale nie koniecznie do pełna, mnie też przerażały ceny regenerowanych, a tym bardziej nowych :kwasny: wiec wstawiłem używke ze szrotu(150zł).
Avatar użytkownika
Mermit87
Badacz tematu
 
Posty: 245
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 15:19
Lokalizacja: Sosnowiec/Kucbork/W-M

Postprzez BULID » 24 sty 2009, o 19:58

dzisiaj zalalem plyn i widzialem jak zaczal cieknac z maglownicy tej calej przekladni z prawej strony (strona pasazera) jak wetknalem tam palce to widzialem ze jest rozdarta guma "harmonijka"
1 czy trzeba cala kolumne wymienic czy mozna np tylko prawa strone??
2 czy ten wyciekajacy plyn jest powodem ze jest guma rozdarta??
3 czy mozna samemu w razie czego ja wymienic czy trzeba z tym jechac to mechanika. Jezeli samemu to bym prosil o dokladny opis a najlepiej jeszcze z fotkami o ile jest to mozliwe

[ Dodano: 2009-02-13, 23:07 ]
Wspomaganie zalozylem, kupilem uzywana koszt 350zl
Robocizna wyniosla mnie 350 zl wliczone w tym byly wszystkie paski do wspomagania, wezyk cisnieniowy, a takze ustawienie zbieznosci-geometrii kol.
Teraz autko super smiga i calkiem lekko sie parkuje :)
temat do zamkniecia ;)
BULID
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 11 sty 2009, o 14:16
Lokalizacja: Rumia


- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość