Stuki przy obrocie kierownicą

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

Stuki przy obrocie kierownicą

Postprzez MaXeL » 26 kwi 2009, o 20:21

Witam

Mam pewien denerwujący mnie problem z kierownicą a raczej z całym układem. Przy 1/2 obrocie kierownicy w lewą bądź prawą stronę słychać i odczuwać na kierownicy bicie (stukot).
Mechanik, który wymieniał mi sanki oraz wiele elementów zawieszenia stwierdził, że to wyrobione zęby przekładni. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie było takich dźwięków przed wymianą kołyski i końcówki drążków :-?
Czy to rzeczywiście wina zużytej przekładni? Czy to może być jakiś inny element wałek, przegub, łącznik?

Dzięki za pomoc
MaXeL
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19 mar 2009, o 00:39
Lokalizacja: Wałbrzych

Stuki przy obrocie kierownicą

 

Postprzez KristoF » 27 kwi 2009, o 15:42

sprawdź czy dobrze dokręcił przekładnię.Tez miałem luz a tak cichukto stukało jak kręciłem kierownicą.Okazało sie ze miałem za słabo dokręconą przekładnie do kołyski. Z tego co pamiętam potrzebne sa 2 klucze 13...Jesli to nie pomoże to mozna skasować luz na przekłądni kierowniczej.Jest sruba regulacyjna cężki jest dostęp ale da sie ustawić.Dokładnie opisane jest to w książce.
Był Golf3- największy błąd mojego życia...
a teraz...
Elegancja, komfort , nienaganna jakość i aksamitnie pracujący silnik Millera ;]
KristoF
Members
 
Posty: 675
Dołączył(a): 31 lip 2008, o 13:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez MaXeL » 27 kwi 2009, o 17:54

ok dzięki za radę, sprawdzę na pewno.

BTW zauważyłem dziś, że podczas jazdy po nierównej nawierzchni odczuwam spore bicia kierownicy :-/ (Jestem świeżo po zbieżności)
MaXeL
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19 mar 2009, o 00:39
Lokalizacja: Wałbrzych


- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości