skrzypienie piszczenie prawdopodobnie listwy zebatej układu

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

skrzypienie piszczenie prawdopodobnie listwy zebatej układu

Postprzez dziabi3 » 24 lis 2008, o 17:47

dodam na wstępie ze mniemam wspomagania a pacjent to golf 3 1.4 abd 93 rok cl

panowie ma problem z piszcząc skrzypiąca prawdopodobnie listwa zębata lub tymi przekładnią kontową co sie znajduje nad nią podczas skrętu w lewo

i mam pytanie czy da sie to nasmarować

w lato to mi piszczało a raczej robiło tak <iiiiiiiii> przy dużych skrętach na postoju a teraz przy najmniejszym skręcie w lewo na postoju lub wolnej manewrowej jeździe

podejrzewam też łożysko amortyzatora które ma lekki luz ale dźwięk dobiega z spośrodka auta
Średnie spalanie 7,5>8l lpg /5,8l pb
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef

skrzypienie piszczenie prawdopodobnie listwy zebatej układu

 

Postprzez mani51 » 24 lis 2008, o 17:58

a jesteś pewien że to nie któraś z gałek od drążków kierowniczych? U mnie tak piszczało coś to wziąłem strzykawkę z igłą i do każdej gałki trochę oleju wcisnąłem pod tą gumę osłaniającą i od tamtej pory jak ręką odjął a na przeglądzie luzów nie było więc uniknąłem zmiany końcówek :-)
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez dziabi3 » 24 lis 2008, o 18:14

własnie miałem ten sam pomysł

a dokładnie nie wiem

a co by było jakby mi wy rdzewiała i pękła ta metalowa czesc z gumą co trzyma sprerzyne u gury amortzatora słychac by było jakies trzaski i przeskakiwania na dziurach

bo ja na duzych wybojach słysze tylko małe pukanie w błotniku jkby to było łozysko


takie cyknieci ciche
Średnie spalanie 7,5>8l lpg /5,8l pb
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef

Postprzez mani51 » 24 lis 2008, o 18:30

dziabi3 napisał(a):a co by było jakby mi wy rdzewiała i pękła ta metalowa czesc z gumą co trzyma sprerzyne u gury amortzatora słychac by było jakies trzaski i przeskakiwania na dziurach


szczerze powiem że nie wiem co by było ale chyba by Ci autko się przechyliło deko na tą stronę no i miałbyś chyba problem ze skręcaniem bo sprężyna zamiast obracać się na łożysku to tarła by o...coś :-|

poproś kogoś o pomoc niech kręci kierownicą a Ty się przysłuchuj skąd dobiega dźwięk - inaczej tego nie namierzysz
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez dziabi3 » 19 mar 2009, o 19:21

problemem były zużyte łożyska z poduszkami nad amortyzatorami


i pęknięty 1/2 zwoju sprężyny na dole ale to do wymiany jeszcze
Średnie spalanie 7,5>8l lpg /5,8l pb
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef


- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość