rzucanie i buczenie kiierownicy

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

rzucanie i buczenie kiierownicy

Postprzez kobramozg » 8 lis 2008, o 17:02

Witam,
Mam następujący problem, dokładnie taki, że strasznie rzuca mi kierownicą i strasznie buczy przy tym na luzie. Jak jade wszystko jest wporzadku. jak mam samochod na luzie to musze trzymac ciagle kierownicy bo doslownie sie nie da wysiedziec. Sprawdziłem kierownice od spodu i jest dobrze wszedzie dokrecona, nie ma luzu. Moze ktos wie co to moze byc? Z gory dzieki wielkie za pomoc
kobramozg
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 paź 2008, o 19:24
Lokalizacja: Łódź

rzucanie i buczenie kiierownicy

 

Postprzez marcinkoz2910 » 24 lis 2008, o 08:28

kobramozg napisał(a):że strasznie rzuca mi kierownicą
podczas jazy ?? jeśli tak to nie masz takich samych opon na jednej osi (w tym przypadku przednia), słaba geometra w aucie (nie ścierają ci sie opony?

kobramozg napisał(a):strasznie buczy przy tym na luzie.
to buczy pompa wspomagania za pewne sprawdź poziom płynu i naciąg paska
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez kobramozg » 25 lis 2008, o 23:45

Dokładnie buczenie kierownicy jest gdy samochod stoi w miejscu i trzeba trzymac kierownicy by takiego hałasu nie wydawała. Poduszki wszystkie ostatnio wymieniałem więc to nie to, dokręcona też jest dobrze kierownica. Jak dam troszke wiecej obrotow tak o 50, 60 ( mam teraz 900) to juz jest znacznie lepiej. A jak jest kolo 1000 to praktycznie tip top. Wiec teraz mam takie pytanie czy nie bedzie to przeszkadzac jak ustawie na stale tak na 1000 obrotow zeby silnik chodzil?Niechcialbym go tyrac, a slyszalem ze prawidlowo powinno byc tak 900-950 obrotow. Prosze o odp
kobramozg
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 paź 2008, o 19:24
Lokalizacja: Łódź


- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości