Rozsypane łożysko, stukanie, wyciek ze zbiornika pompy wspom

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

Rozsypane łożysko, stukanie, wyciek ze zbiornika pompy wspom

Postprzez daniodziadek » 1 gru 2013, o 20:36

Witam. Kilka dni temu zauważyłem dziwny dźwięk po odpaleniu silnika... Nasilał się przy skręcaniu. Było to dziwne wycie, huczenie... Silnik rozgrzał się po chwili i dźwięki ustały- uznałem, że to wina zużytego, zimnego paska...
Od tamtego dnia uruchomiłem samochód może z 5 razy, a dziś stało się coś dziwnego... Samochód na luzie, wolne obroty i nagle dziwne stukanie :zalamany:
Podniosłem maskę i zobaczyłem rozsypane łożysko gdzieś przy pompie (najbliżej ziemi).
Widać srebrne kulki i tamta rolka/napinacz chodzi na boki... Oprócz tego wybiło płyn ze zbiorniczka na akumulator...
Moje pytanie jest następujące... Co robić? Jakie mogą być koszty? Może ktoś z Was miał taką sytuację?
Muszę kupić nową pompę, a może wymienić tylko łożysko?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :-)
---> GOLF <---
daniodziadek
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 13:27
Lokalizacja: KATOWICE

Rozsypane łożysko, stukanie, wyciek ze zbiornika pompy wspom

 

Postprzez pablomed » 7 gru 2013, o 23:31

Jeśli już się upewnisz co się rozsypało czy pompa wody czy pompa wspomagania, to pompę wody kupujesz nową (kupuje się pokrywę z łożyskiem i wirnikiem trzeba ją założyć do korpusu starej pompy), a pompę wspomagania zależy, trzeba obejrzeć, być może da się zmienić tylko łożysko z simeringiem a być może potrzebna będzie nowa lub lepiej sprawna używana.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość