Przekładnia USA XTR do 1,9TDI 1994

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

Przekładnia USA XTR do 1,9TDI 1994

Postprzez wojtas3 » 27 lis 2008, o 11:50

Witajcie
Mam problem - muszę wymienić przekładnie kierowniczą w moim MK3. Mechanik wymontował ją ostatnio, stwierdził, że jest do wymiany i teraz szukam jakiejś używki w rozsądnej cenie i dobrym stanie.
Problem jest jednak taki, że mechanik spisał z niej numery i jest tam fraza "USA XTR". I teraz moje pytanie brzmi, czy oferowane na allegro (jest ich kilka...albo kilkanascie) będą pasowały?
Mam wersję ze wspomaganiem, dokładniej to jest 1,9 TDI (90KM) wersja GT, rok produkcji 1994, sprowadzony z Włoch.
Mechanik powiedział mi, że są dwa rodzaje tych przekładni. Z tego co się zorientowałem to ZF i właśnie XTR. A gość na szrocie powiedział, że to nie ma znaczenia i każda "ze wspomaganiem" będzie pasowała.

Proszę - wypowiedzcie się w tej kwestii, bo nie wiem czego mam szukać, a goni mnie trochę czas - muszę zrobić badanie techniczne, a w takim stanie raczej nie przejdzie.

Proszę o możliwą pomoc.

Pozdrawiam
wojtas3
wojtas3
 

Przekładnia USA XTR do 1,9TDI 1994

 

Postprzez pablomed » 27 lis 2008, o 17:50

Na pewno mogą być stosowane zamiennie, ale ostatnio kupowałem w sklepie drążki i końcówki i gość w sklepie gadał że są inne do obu typów. Nie sprawdzałem tego w zaden sposób ale bierz dla pewności w komplecie z drążkami i końcówkami.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Mermit87 » 27 lis 2008, o 19:28

Zwróć też uwagę na ten frez, na który zakładasz przegub, ostatnio jak wymieniałem przekładnie to właśnie na szrocie mi początkowo dali z za grubym frezem...a wyglądały identycznie... dopiero przy zakładaniu wyszło że inny rozmiar(grubszy). :-o
Avatar użytkownika
Mermit87
Badacz tematu
 
Posty: 245
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 15:19
Lokalizacja: Sosnowiec/Kucbork/W-M


- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości