Przekładka kierownicy - problem z klaksonem

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

Przekładka kierownicy - problem z klaksonem

Postprzez bartek.. » 1 maja 2009, o 00:16

WItka!
Mam zamiar zmienic swoja stara kierownice - 4 ramienna bez poduszki z klaksonem po srodku, na 4 ramienna z zaslepką airbagu z przyciskami klaksonu po bokach. Z tego co wiem to z przelozeniem nie ma problemu, natomiast jak podlaczyc klakson zeby działał?
W starej kierownicy ca dwa kabelki od klaksonu - plus i minus, natomiast w nopwej od kazdego przycisku odchodzi po jednym kabelku, ktore lacza sie w jeden. No i jak to przelozyc zeby klakson działał?
Mial ktos moze z Was taki problem?
Dziekuje z gory za odpowiedz.
Avatar użytkownika
bartek..
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 1 maja 2009, o 00:10
Lokalizacja: Poznań

Przekładka kierownicy - problem z klaksonem

 

Postprzez sepcio » 1 maja 2009, o 08:41

nowa kiere z airbagiem po prostu zakladasz i to wszystko, klakson dziala, nic nie podlaczasz
sepcio
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 16 paź 2007, o 11:34
Lokalizacja: starachowice

Postprzez LeszekGT » 1 maja 2009, o 14:44

sepcio napisał(a):nowa kiere z airbagiem po prostu zakladasz i to wszystko, klakson dziala, nic nie podlaczasz


Przestań pieprzyc bzdury.

Kierownica z airbagiem potrzebuje też tzw. taśmy poduszki. To taki krążek z tasiemką, niby byle gówno, ale kosztuje jakieś 75 zł uzywane... :wstyd:

Bez taśmy poduszki taka kierownica ani nie ma klaksonu, ani nie będzie odbijała manetka kierunkowskazów po wykonaniu skrętu kierownicą. Zauważ, że jak nadziejesz kierownicę na kolumnę to z tyłu jest nieładna szczelina. Tam właśnie wchodzi taśma poduszki.

Na krążku taśmy poduszki są też styki do klaksonu.

Sam borykałem się ostatnio z tym problemem jak chciałem zmienić kierownicę, ale zrezygnowałem, bo szkoda pieniędzy na coś co i tak nie będzie działać (airbag)
Avatar użytkownika
LeszekGT
VIP
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 11 lut 2009, o 17:59
Lokalizacja: WZ

Postprzez bartek.. » 1 maja 2009, o 21:00

Dzieki koledzy za pomoc. Dzis sprawdzalem, ze mam ta tasme airbagu i po zalozeniu samej kiery klakson dziala. Teraz tylko trzeba skombinowac zaslepke airbagu... nie ma ktos moze do sprzedania?
Avatar użytkownika
bartek..
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 1 maja 2009, o 00:10
Lokalizacja: Poznań

Postprzez sepcio » 1 maja 2009, o 21:13

i po kiego druta Leszku sie sadzisz, tasma od airbagu jest do airbagu wcale nie jest nic potrzebne zeby dzialal klakson i odbijaly kierunki, wiem bo zmienialem, a jak ktos mial kiere zwykla to nie wiem do czego se ta tasme podepnie....
sepcio
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 16 paź 2007, o 11:34
Lokalizacja: starachowice

Postprzez LeszekGT » 2 maja 2009, o 13:14

sepcio chyba nie kumasz o czym mowa :] Jezeli w samochodzie bez airbagu chcę umieścić kierownicę z airbagiem i nie posiadam taśmy (czyli tym samym plastikowego krążka) to między kierownicą a manetkami jest szczelina.

Tak to wygląda. Sam to robiłem. Jakieś wątpliwości?

Obrazek
Avatar użytkownika
LeszekGT
VIP
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 11 lut 2009, o 17:59
Lokalizacja: WZ

Postprzez sepcio » 2 maja 2009, o 16:54

ja nie pisalem ze jest szczelina czy jej nie ma, kolega ma watpliwosci co do dzialania klaksonu a Ty napisales ze bez tasmy go nie bedzie ani nie beda odbijaly kierunki.
sepcio
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 16 paź 2007, o 11:34
Lokalizacja: starachowice


- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości