Problem przy skręcie.

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

Problem przy skręcie.

Postprzez andrevti » 26 maja 2013, o 21:11

Witam mam mały problem w swoim mk3. Ostatnio zauważyłem że coś jest nie tak z moim układem kierowniczym, posiadam wspomaganie więc jak auto stoi to powinno sie dac skręcać bez problemu a u mnie niestety kierownica idzie bardzo ciężko i piszczy pasek od pompy wspomagania, albo ostatnio jak jechałem to nie mogłem skręcić kierownicą więcej niż 90 stopni kierownicą w prawo i 90 w lewo bo coś jak by sie blokowało ale jak sie zatrzymałem otworzyłem maske i potem zbiorniczek płynu do wspomagamie żeby sprawdzić czy jest <było max> zakręciłem korek i było wszystko wporządku autko skręcało bez problemu. Co moze być tego przyczyną?? nie ukrywam że jest to trochę niebezpieczne na trasie . Z góry dziekuje za pomoc.
andrevti
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 mar 2013, o 09:57
Lokalizacja: Kraków

Problem przy skręcie.

 

Postprzez pablomed » 7 cze 2013, o 15:54

andrevti, być może wystarczy napiąć lub wymienić pasek pompy, ale musisz się upewnić, czy łożysko pompy niema luzów, bo jesli tak to większe napięcie paska natychmiast ją wykończy. Więc zdejmij pasek i ręką oceń czy sa luzy czy chroboce czy jest ok. Jesli łożysko padło pompa jest do uratowania ale trzeba to szybko zrobić, opis wymiany łożyska i simeringu jest na forum
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez andrevti » 10 cze 2013, o 16:59

pablomed napisał(a):andrevti, być może wystarczy napiąć lub wymienić pasek pompy, ale musisz się upewnić, czy łożysko pompy niema luzów, bo jesli tak to większe napięcie paska natychmiast ją wykończy. Więc zdejmij pasek i ręką oceń czy sa luzy czy chroboce czy jest ok. Jesli łożysko padło pompa jest do uratowania ale trzeba to szybko zrobić, opis wymiany łożyska i simeringu jest na forum



W sumie to mój pasek od wspomagania jest troche luźny spróbuje go naciągnąc i sprawdze czy nie ma tego luzu
andrevti
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 mar 2013, o 09:57
Lokalizacja: Kraków


- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość