Pompa wspomagania...problem

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

Pompa wspomagania...problem

Postprzez jarekddz » 28 kwi 2009, o 23:57

Mam taki problem...
Jak zapalam autko, to jest dziwny dźwięk... otwieram maskę i ten dźwięk dochodzi z okolic pompy wspomagania (tam powiedział mechanior), albo z pasków...

Po zakupie autka pojechałem z tym do mechanika... ten profilaktycznie sprawdził na płyn do wspomagania... okazało się, że ktoś prawdopodobnie wlał tam dwa inne płyny, bądź po prostu zwykłej wody... płyn miał kolor BIAŁY i natychmiast nadawał się do wymiany....

Po wypłukaniu starego płynu, mechanior wlał mi ELFa chyba i pompa się uciszyła...
Po paru dniach znowu zaczęła dawać o sobie znać... mi to osobiście nie przeszkadza, więc czy jest możliwość codziennej jazdy z pompą dającą takie lekko piskliwe dźwięki? Nic nie grozi Golfikowi?
Ojciec w MK2 wyjął tą pompę i śmiało śmigał.
Jeżdżę już tak ok 3 miesiące i nic się nie pogorszyło, więc?
jarekddz
Members
 
Posty: 683
Dołączył(a): 23 lut 2009, o 23:47
Lokalizacja: Dolnośląskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Pompa wspomagania...problem

 

Postprzez pablomed » 29 kwi 2009, o 08:00

Stara pompa może sobie trochę rzęzić. Ale warto zdjąć pasek i ręką sprawdzić szarpiąc za kółko i kręcac nim sprawdzić czy niema luzów i przeskoków, co świadczyłoby o zużyciu łożyska. Samo łożysko wówczas warto wyminić bo może się kiedyś pompa zablokować i zrobić w trasie przykrą niespodzianke. Natomiast jeśli te rzęzenia beda pochodzic nie od łożyska tylko od samego wirnika pompy, to wówczas naprawa nie jest opłacalna i jeździć póki działa.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Pikuś » 29 kwi 2009, o 16:30

Jesli sa juz nawet minimalne luzy to i tak wymienisz predzej czy pozniej. Ja w grudniu mialem juz spore luzy ale myslalem ze to jakies inne lozysko. A okazalo sie ze to pompa i tydzien temu puscila plyn. Nowa pompa 250zl, plyn okolo 30 ;p i wymiana we własnym zakresie lub tak jak ja 50zl :P ogolnie 330zl :P
Niedługo:
Lepsze hamulce
Wydajniejsza turbina
Wydajniejsza pompa



Zrobione:

Wtryski 216
Virusik
New Sprzegło
i wiele innych :P
Avatar użytkownika
Pikuś
Badacz tematu
 
Posty: 179
Dołączył(a): 16 lis 2008, o 16:03
Lokalizacja: Płock

Postprzez supermac13 » 30 maja 2009, o 09:34

Pikuś napisał(a):Jesli sa juz nawet minimalne luzy to i tak wymienisz predzej czy pozniej. Ja w grudniu mialem juz spore luzy ale myslalem ze to jakies inne lozysko. A okazalo sie ze to pompa i tydzien temu puscila plyn. Nowa pompa 250zl, plyn okolo 30 ;p i wymiana we własnym zakresie lub tak jak ja 50zl :P ogolnie 330zl :P


Kolego pompa wspomagania 250zeta,mówisz NOWA..??
Avatar użytkownika
supermac13
Czytacz
 
Posty: 61
Dołączył(a): 14 wrz 2008, o 14:52
Lokalizacja: Zielona Góra


- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość