Pompa wspomagania - poważna awaria

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

Pompa wspomagania - poważna awaria

Postprzez alfa2 » 30 maja 2009, o 18:32

Witam. Dziś doznałem szoku wsiadłem zapaliłem, cofam do tyłu , kręce kierownicą a tu straszny zgrzyt i pisk. Wysiadam otwieram maske a tu wywala mi płyn wspomagania, dlaczego?
Otworzyłem nakrętke a tam sama wburzona piana kipi, dlaczego?

Moje pytanie to jakim płynem wspomagania powinna być zalana poma wspomagania?
Ostatnio zalali mi różowym zrobiłem około 20 tys.- 30 tys. km i pompa chyba siadała.
Wcześniej był to płyn żółty.
Czy to wina płynu że tak się stało?
Czy pompa będzie do wymiany?

Wkurzyłem sie bo byłem w czwartek u mechaników przed wyjazdem i stwierdzili że to pompa wodna wiec wymienili i razem z robocizną wźieli 200zł

Przejechałem około 180km i stało sie tak jak pisze wyżej.
Co radzicie kupić oryginał czy używkę?
alfa2
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 10 lut 2008, o 13:21
Lokalizacja: pooand

Pompa wspomagania - poważna awaria

 

Postprzez morsdicti » 30 maja 2009, o 20:12

No to nikt nie umie zdiagnozować pompy od wspomagania ? omg u jakich Ty mechaników sie 'leczysz' :)

To niekoniecznie wina pompy no chyba że wybitnie płyn napierdziela spod pompy :) piana może być dlatego, że masz nieszczelność (na obejmie, pęknięty przewód, przy korku) i łapie powietrze i dlatego się pieni i "zaciera" przy skręcaniu i pewnie i dlatego hałasuje. Jak łapie powietrze to miesza je z płytem i stąd ta piana. Taki płyn to już raczej stracił właściwości ja bym wymienił.

Co do koloru to kiedyś sie ktoś tu ze mną sprzeczał na forum ale dalej trzymam się tego, że trzeba lać taki sam kolor jaki już sie miało zalany. :)
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez pablomed » 31 maja 2009, o 11:39

alfa2, skoro zmieniali pompę wody to nie chcę mi się wierzyć ale nie dolali płunu chłodniczego do wspomy przez pomyłkę? Nie raz jacyś praktykanci uczniowe takie numery robią. Może poświęcisz 20 zeta na mineralny febi zielony i zmienisz płyn, i akurat uratujesz jeszcze wspomę?
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez alfa2 » 31 maja 2009, o 13:18

jakim płynem powinien byc zalany ?
spotkałem sie z opina ze do tych pomp kategorycznie powinien byc żółty który jest gesciejszy.
czy to prawda?

wypowiadał sie znawca i twierdził że ten czeerwony co mi zmienili w serwisie jakiś rok temu jest rzadszy i po kilkunastu tysiącach wysiadają te pompy, ja zrobiłem po wymianie ok 30 tys i siadło.

Co wy o tym?
alfa2
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 10 lut 2008, o 13:21
Lokalizacja: pooand

Postprzez Pikuś » 31 maja 2009, o 14:27

alfa2, mialem taki sam obiaw jak Ty :P Polecialem kupilem plyn do wspomy i zobaczylem ze cieknie z lozyska. Pompa do wymiany (oczywiscie mozna zregenerowac [jest gdzies na forum opis regeberacji]). Obecnie mam zalany płyn czerwony O.o Przejechalem narazie gdzies z 4 tys km i jest ok.
Niedługo:
Lepsze hamulce
Wydajniejsza turbina
Wydajniejsza pompa



Zrobione:

Wtryski 216
Virusik
New Sprzegło
i wiele innych :P
Avatar użytkownika
Pikuś
Badacz tematu
 
Posty: 179
Dołączył(a): 16 lis 2008, o 16:03
Lokalizacja: Płock

Postprzez alfa2 » 31 maja 2009, o 16:00

to zmień na żółty bo zrobisz 30 ty i się rozleci.
Co do tych płynów to który tak naprawde?

Jaka nową pompę polecacie żebym nie kupił jakiegoś badziewia? Proszę o wstępne ceny i linki
Ostatnio edytowano 31 maja 2009, o 16:21 przez alfa2, łącznie edytowano 1 raz
Golf 3,rocznik 96, silnik ADZ, 1,8 Benzyna + Gaz, klima,ABS, wspomaganie kierownicy, elek. szyby, elek. lusterka
alfa2
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 10 lut 2008, o 13:21
Lokalizacja: pooand

Postprzez Pikuś » 31 maja 2009, o 16:21

Co do oleju do wsppomy to wiekszosc polecalo febi zielony. Gdy poszedlem kupic pompe wspomagania nie bylo febi zielonego to kupilem czerwony. Zmieniac nie bede bo wtedy pomeszam zielony z czerwonym a to podobno jest najgorsze.
Niedługo:
Lepsze hamulce
Wydajniejsza turbina
Wydajniejsza pompa



Zrobione:

Wtryski 216
Virusik
New Sprzegło
i wiele innych :P
Avatar użytkownika
Pikuś
Badacz tematu
 
Posty: 179
Dołączył(a): 16 lis 2008, o 16:03
Lokalizacja: Płock

Postprzez alfa2 » 31 maja 2009, o 17:37

Jaka nową pompę polecacie żebym nie kupił jakiegoś badziewia?
Golf 3,rocznik 96, silnik ADZ, 1,8 Benzyna + Gaz, klima,ABS, wspomaganie kierownicy, elek. szyby, elek. lusterka
alfa2
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 10 lut 2008, o 13:21
Lokalizacja: pooand


- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość