Pompa wspoamagania

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

Pompa wspoamagania

Postprzez marcin2e » 20 lip 2014, o 12:38

Witam,

Niestety moja pompa wspomagania odmówiła posłuszeństwa i będę zmuszony ja wymienić (cieknie przy łożysku, gdzie wychodzi koło od paska) - a własciwie przy próbie odpowietrzenia leje się z niej).

Mam silnik AFT z klimą co powoduje, że miejsca jest niewiele, a właściwie w ogóle.
Jako, ze jest to dość nietypowy silnik to chciałbym zaczerpnąć informacji czy od każdego golfa z wspomaganiem (benzyniaka) będzie pasowała pompa?

Jest możliwość naprawy obecnej (wymiana łożyska uszczelniaczy - czy jest to opłacalne)?

Dzięki za odpowiedzi i pomoc
marcin2e
Badacz tematu
 
Posty: 157
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Pompa wspoamagania

 

Postprzez pablomed » 21 lip 2014, o 01:09

Pompa prawdopodobnie pasuje od innych, ale po to są numery na częściach żeby ich używać przy zamawianiu a nie zastanawiać się czy spasuje czy nie.
Pompa jest jak najbardziej do regeneracji pod warunkiem że działała dobrze w sensie że siła wspomagania była dobra aż do powstania wycieku, zmienia się simering i łożysko, można poszlifować bieżnie dokładnie wg porady, jedna jest w FAQ na http://forum.vwgolf.pl/ , w warsztacie specjalistycznym od pomp regeneracja kosztuje jakieś 120- 150 zeta, może jakiś mechanik się podejmie taniej.
Jeśli pompa dawała już słabe ciśnienie to regeneracja się nie opłaca.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość