Nie równo wyciera mi się opona... Proszę o pomoc! :)

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

Nie równo wyciera mi się opona... Proszę o pomoc! :)

Postprzez Stempel » 17 lip 2008, o 23:43

[shadow=black][/shadow][glow=black][/glow] Hej! Potrzebuję Waszej pomocy! Mam taki problem. Kupiłem nowe opony, wyważyłem koła a laczki nierówno się wycierają, ubywa gumy tylko z wewnętrznej strony :kwasny: Co to może być ? :roll: Pozdrawiam ;-)
Stempel
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 kwi 2008, o 22:01
Lokalizacja: Ciechocinek

Nie równo wyciera mi się opona... Proszę o pomoc! :)

 

Postprzez SotoM » 18 lip 2008, o 00:21

zbierzność kół.jak ci drze kapcie od srodka to sa koła rozbierzne. pojedz najpierw na dokładne sprawdzenie zawieszenia najlepiej na stacje kontroli pojazdów na szarpaki koszt max 30zł.aprawdź czy nie ma jakiś herezji w szawieszeniu.jeśli nie to jeź na geometrię na ustawienie zbierzności. a mowie ci o spr.zawieszenia bo tak sie robi przed geometria.bo niektóre barany tego nie robią ustawiają geo na rozpiepeszonym zawiasie potem ktoś jedzie na naprawę zawieszenia i goemetria znowu do ustawienia bo autem majta na wszystkie strony. i znowu kolejne te same pieniadze za ustawienie. teoretycznie po każdej naprawie zawieszenia powinno sie spr.zawieszenie.
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Stempel » 18 lip 2008, o 13:40

A powiedz mi jeszcze czy w golfie ustawia się kąt pochylenia koła? Bo może dam radę zrobić to sam ? :-P
Stempel
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 kwi 2008, o 22:01
Lokalizacja: Ciechocinek

Postprzez arek ryba » 18 lip 2008, o 13:43

Stempel napisał(a):A powiedz mi jeszcze czy w golfie ustawia się kąt pochylenia koła? Bo może dam radę zrobić to sam ?

tak ustawia się ale musisz mieć do tego odpowiedni sprzęt diagnotyzny :-|
Avatar użytkownika
arek ryba
Members
 
Posty: 701
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 11:24
Lokalizacja: grudusk

Postprzez SotoM » 19 lip 2008, o 00:55

ustawia sie kąt na srubach łączących amortyzator ze zwrotnicą jesli jest zbyt duże przekroczenie tolerancji-ale nie myśl ze to takie proste jak auto bedziesz miał postawione na kołach.samemu to nie możliwe.
a jesli jest nie wielka to luzujesz 3 śryuby sworznia wahacza na fasolkach i tam regulijesz.
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Stempel » 20 lip 2008, o 15:49

Ok, dzięki wielkie za odp :-) A wiesz może SotoM pod jakim kątem powinno być ustawione koło ? Liczę na Ciebie ;-)
Stempel
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 kwi 2008, o 22:01
Lokalizacja: Ciechocinek


- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości