kilka problemów z kierownicą

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

kilka problemów z kierownicą

Postprzez Pitt_85 » 27 lut 2008, o 17:09

Mam ostatnio parę problemów z moim gofikiem, będę wdzięczny za konkretne opinie:

1) Przy obrocie kierownicy (wspomaganie) do oporu, w którąkolwiek stronę słychać przeraźliwy pisk, a przy kręceniu w miejscu - czasem jak sie męczę przy parkowaniu to przy byle ruchu piszczy, ponadto potrafi jakby nagle lekko przeskoczyć - mocniejszy opór, a potem luz.

2) Podczas jazdy kierownica momentami chodzi za lekko/za luźno

3) Przy ruszaniu ściąga w lewo - im szybciej ruszam tym mocniej trzeba kierownicę trzymać, to samo przy hamowaniu - ale w czasie jazdy idzie jak po sznurku.

Mam nadzieję, że dość precyzyjnie to opisałem...
Pitt_85
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 14 cze 2007, o 00:38
Lokalizacja: Warszawa

kilka problemów z kierownicą

 

Postprzez Imper » 27 lut 2008, o 17:13

pisk to pewnie pompa od wspomoagania no i moze masz zbierznosc zle ustawiona to moze byc przyczyna sciagania

[ Dodano: 2008-02-27, 16:18 ]
nmoze to byc pasek od wspomagania i moze sie slizga czasmi dlatego raz ciezej a raz lzej
Avatar użytkownika
Imper
Members
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 02:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Pitt_85 » 27 lut 2008, o 17:37

Niedawno usłyszałem, ze powinienem z przód amortyzatory i przeguby wymienić - może ma to jakiś związek? No i jeszcze małą obserwacja - lewy klocek hamulcowy jest wyraźnie bardziej zużyty - czyżby nierównomiernie mi siła hamowania była rozłożona? w czasie jazdy nic nie trze, więc klocek na pewno od tarczy odchodzi, zresztą na prostej by było czuć, że coś hamuje jedną stronę...
Pitt_85
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 14 cze 2007, o 00:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Imper » 27 lut 2008, o 19:01

no jesli rpzeguby sa wyrobione to napewno bedzisz czul lekkie szarpanie zwlaszcza przy zmianie biegow
Avatar użytkownika
Imper
Members
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 02:30
Lokalizacja: Bydgoszcz


- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron