jaka przekładnia po numerze nadwozia ?

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

jaka przekładnia po numerze nadwozia ?

Postprzez przemke » 9 wrz 2013, o 12:15

Na środę muszę zakupić drążek+końcówki do wymiany przez mechanika. Czy ktoś mi powie czy numer nadwozia WVWZZZ1HZNW29(...)3 będzie posiadał przekładnie TRW czy jeszcze ZF ?
Na drugim forum szukając znalazłem że numery nadwozia powyżej "1h-r-458664" - tylko czy tak jest w tym przypadku, czy to cyfry czy któreś litery decydują o kolejności ?

czy będę musiał w międzyczasie podnieść auto na lewarze i chyba wtedy dojrzę czy ta powierzchnia przekładni jest użebrowana czy gładka ?
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=306185

mam GL 1.8 aam ze wspomaganiem z 92r.
przemke
Badacz tematu
 
Posty: 172
Dołączył(a): 24 mar 2011, o 07:31
Lokalizacja: wrocław

jaka przekładnia po numerze nadwozia ?

 

Postprzez pablomed » 9 wrz 2013, o 13:10

Spojrzysz od góry widać za silnikiem doskonale i trwa to 1 sekundę, a szukanie po numerze być może jest możliwe tylko po co. Kwestia jest tylko czy jest użebrowanie czy nie i czy jest wspomaganie czy nie. Naprawdę więcej info ci nie trzeba.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez przemke » 9 wrz 2013, o 14:16

taa widać pewnie jak wcześniej się orientowałeś co jest co... ja tam pod silnikiem mało widzę, ale zobaczę jak zejdę później do auta :P

[ Dodano: 2013-09-10, 10:40 ]
Więc tak wczoraj wieczorem było g widać. dzisiaj z rana z góry patrzę i dalej h widać ;) gdyż cała ta przekładnia i reszta bebechów w tych miejscach jest upaćkana olejem przez wycieki.

Dzisiaj podczołgałem się tam i wycierając stwierdziłem, że jest chyba gładka więc to raczej TRW i taki drążek zamówiłem ale jak będzie inaczej :wsciekly:

Dzięki za pomoc :) Ale wydaje mi się, że dla dobra forumowiczów powinniśmy dojśc jednak do tego jak to jest po numerach nadwozia. Dziwne, że dotychczas temat nie został rozpracowany.
przemke
Badacz tematu
 
Posty: 172
Dołączył(a): 24 mar 2011, o 07:31
Lokalizacja: wrocław


- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości